Jak dbać o pralkę?

laundry-saloon-567951_1280Mimo tego, że być może nie korzysta się z pralki tak często jak z telewizora lub laptopa to nie zwalnia nas z obowiązku dbania o pralkę. Mądre korzystanie z pralki, jako z urządzenia które jest przydatne w każdym domu to absolutna konieczność.

Nie należy przyjmować za pewnik to, że pralka będzie działać w pełni i bez problemu. Oczywiście jednak poprzez odpowiednie działania i dedykowane akcesoria do pralek jesteśmy w stanie podjąć działania mające na celu efektywne wykorzystanie tego urządzenia domowego najdłużej jak to możliwe.


Poniżej kilka wskazówek na temat tego, jak dbać o pralkę.

1. Nie należy przeładowywać pralki. Oczywiście, że czasem ma się naprawdę dużo ubrań do prania, ale to nie znaczy, że trzeba wyprać je wszystkie w tym samym czasie. Najlepiej podzielić ubrania na partie i prać białą i kolorową oddzielnie, aby uniknąć przebarwień. Ponadto, koszule i inne ubrania miękkie lepiej nie brać z tymi z cięższych materiałów, jak np. spodnie. Dzięki temu dba się i o pralkę i o odzież. Przeciążenie pralki zawsze wpływa negatywnie na jej stan.

2. Nie należy wylewać do pralki:

  • detergentów,

  • zmiękczający,

  • lub jakichkolwiek innych chemicznych środków.

Do pralek możemy stosować jedynie proszki do prania lub płyny do płukania oraz ewentualnie preparat do czyszczenia pralek i zmywarek. Wtedy nie zniszczymy urządzenia. Ponadto należy czyścić pralkę dokładnie po praniu ubrań. Pozostałość środków piorących mogłaby źle wpłynąć na kondycję tego urządzenia.

3. Spust wody – nie powinno się zostawiać zbyt długo wody w pralce po praniu, dlatego po zakończeniu cyklu należy dokładnie spuścić wodę.

Co gdy mimo wszystko dojdzie do awarii?

W przypadku, gdy stanie się przed koniecznością naprawy usterki pralki i trzeba wstawić jakieś części zamienne najważniejsze jest to, by pamiętać że muszą one pochodzić tylko i wyłącznie ze sprawdzonego źródła od renomowanego producenta. W każdym innym przypadku ich zastosowanie może przynieść więcej złego, aniżeli dobrego. To ważne do zapamiętania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *