Czy warto inwestować we frytkownicę? Jak wybrać?

frytkownica2Planując zakup sprzętu do głębokiego smażenia w kuchni takiego jak frytkownica istnieją pewne ważne czynniki jakie należy wziąć pod uwagę, zanim faktycznie zamówi się ją online lub pójdzie do sklepu w celu dokonania zakupu.

Taka frytkownica to dobra opcja także jako pomysł na prezent, szczególnie, że można znaleźć frytkownicę z aluminium, stali nierdzewnej i żeliwa, a więc dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Mogą one być wykorzystywane do innych celów, nie tylko do smażenia frytek, dlatego warto w nie zainwestować. Te urządzenia można znaleźć w naprawdę szerokiej gamie rozmiarów, w związku z czym da się dopasować je do każdego pomieszczenia – niektóre frytkownice bywają tak duże jak kuchenka mikrofalowa, dlatego bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę kwestię wielkości i miejsca w kuchni przed zakupem. Aby zaoszczędzić miejsca można kupić mniejszą frytkownicę. Taka do użytku domowego zwykle jest wystarczająca. Na pewno jednak postawić na frytkownicę która jest bardzo wszechstronna. Na niektórych można dodatkowo gotować na parze!
Jeżeli jesteś kucharzem lub jeśli naprawdę chcesz poznać i zrozumieć podstawy gotowania, na pewno wiesz, że temperatura odgrywa istotną rolę w gotowaniu. Kontrola temperatury jest więc bardzo ważna – wszystkie frytkownice powinny mieć kontrolki ułatwiające regulację temperatury w trakcie smażenia. Ustawienie tego sprzętu kuchennego w nieodpowiedniej temperaturze może wpływać na smak żywności i to znacznie – również łącznie z jej fakturą, i z jakością. Nie stawiaj na poziomy temperatury które są zbyt ogólne gdyż wraz z nimi nie zyskasz oczekiwanych efektów – pysznych, chrupiących frytek.
Jak zatem wybrać idealną frytkownicę? Zwróć uwagę na następujące elementy:
  • moc
  • jakość wykonania
  • materiały zastosowane do wykonania
  • pobór prądu
  • dodatkowe opcje
  • łatwość czyszczenia
  • akcesoria

 

Jeśli interesują Państwa takie bądź inne produkty najlepszej jakości albo części zamienne czy akcesoria do nich, zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty bądź kontaktu!
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *