Kosmetyki na prezent – fajny pomysł czy sztampa?

perfume-420174_1280Kupno prezentu dla wielu osób jest zawsze dużym wyzwaniem. Często, kiedy chcemy komuś sprawić miły upominek z okazji jego święta, decydujemy się na zakup kosmetyków. Nie przez wszystkich jest to jednak mile widziane. Wiele osób uważa, że kosmetyki to zwykły, sztampowy prezent, który nie wymaga wcale wiele zachodu, ani zastanowienia.

Czy jest tak faktycznie?
Nie ma się co oszukiwać, kosmetyki zawsze są jakimś pójściem na skróty. Często, kiedy nie mamy pomysłu, decydujemy się na kosmetyki pielęgnacyjne do ciała i nie musimy się już zastanawiać. Pamiętajmy jednak, że kosmetyki to odpowiedni prezent dla osoby bliskiej lub członka rodziny. nie wypada nimi obdarowywać osób, z którymi łączą nas relacje służbowe lub inne.
Jakie kosmetyki najlepiej jest wybrać na prezent?
  • W przypadku partnera, można zdecydować się na praktyczny zestaw dla niego. W drogeriach i perfumeriach można kupić ulubiony zapach perfum z pianką do golenia lub balsamem do ciała. Z pewnością każdemu mężczyźnie przyda się taki zestaw kosmetyków.
  • Jeżeli zaś wybieramy się na imieniny do koleżanki, lub na Dzień Mamy, można zawsze skomponować odpowiedni zestaw dla niej. Kobiety kochają kosmetyki i z pewnością każda będzie szczęśliwa, jeżeli sprawimy jej kosmetyki lepszej jakości, bardziej luksusowe.
  • Nastoletnia córka lub kuzynka, będzie bardzo szczęśliwa, jeżeli otrzyma od nas kosmetyki do makijażu, lub kolorowe lakiery do paznokci. Dziewczynki uwielbiają się malować i będzie to dla nich piękny prezent.
Na pewno nie należy kupować kosmetyków zapachowych, jak dezodoranty, ponieważ może to zostać źle odebrane. Jeżeli jesteśmy z kimś w bliższych relacjach, zawsze można zapytać o to, jakich kosmetyków używa i czy nie chciałby od nas otrzymać takiego praktycznego zestawu. Osoba bliska nie powinna tego nigdy źle odebrać.

 

Jeżeli nie znamy dobrze solenizanta i nie jesteśmy pewni jego reakcji, lepiej jest kupić coś bezpiecznego, jak piękne kwiaty, szklaną karafkę, czy też spinki do mankietów. Nie ryzykujmy z kosmetykami, które mogą zostać źle odebrane.
Rate this post

Jedna odpowiedź do “Kosmetyki na prezent – fajny pomysł czy sztampa?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *