Uwaga – dzieci w samochodzie

baby-617411_1280Każdy rodzic ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku zarówno w domu, jak i w innych miejscach, w których się ono znajduje. Dlatego też jadąc samochodem musimy pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad, które sprawiają, że nasze dziecko, jest w pełni bezpieczne. Czy dziecko małe, czy starsze, nie ma znaczenia. W każdym wieku musimy dbać o nie, dlatego też warto wspomnieć, że istnieją akcesoria samochodowe dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych.

  • foteliki samochodowe
  • lusterka do obserwacji dziecka
  • szelki samochodowe
  • osłony przeciwsłoneczne
Dzięki zakupie takich akcesoriów oraz bezpiecznej jeździe zgodnie z przepisami możemy uniknąć wielu groźnych wypadków zagrażających życiu naszemu i dziecka. Warto wspomnieć, że według prawa każde dziecko musi być przewożone w odpowiednim dla jego wieku i wagi oraz wielkości foteliku samochodowym. Nie stosowanie się do tych przepisów zagraża dziecku i może doprowadzić nawet do śmieci w chwili wypadku.
Foteliki samochodowe możemy podzielić na cztery kategorie:
  • dla dzieci najmłodszych od 0 do 10 kg
  • dla dzieci w wieku 2-4 lata i wadze od 9 do 18 kg
  • dla dzieci w wieku 4-7 lat i wadze od 15 do 25 kg
  • powyżej 7 lat i waga od 22 do 36 kg
W przypadku małych dzieci można dokupić akcesoria takie, jak poduszka czy też daszek przeciwsłoneczny, które umożliwią większy komfort jazdy. Dodatkowo foteliki posiadają swoje własne pasy bezpieczeństwa, które są o wiele skuteczniejsze niż pasy samochodowe. Dostosowane, są do wielkości dzieci, dlatego też znacznie lepiej przytrzymują dziecko i zabezpieczają je w razie wypadku. Ponadto zaleca się, aby do pewnego wieku dziecko poruszało się tyłem do kierunku jazdy, właśnie po to by zapewnić mu, jak największą ochronę.
Foteliki samochodowe występują także w dwóch wariantach, a mianowicie z bazą oraz bez. Który powinniście wybrać? Zależy, to od tego, jak często używać będziecie fotelika. Te, które nie, są wyposażone w bazę wymagają dokładniejszego montażu za każdym razem, co przy częstych podróżach może być kłopotliwe. Dlatego w takich przypadkach poleca się zakup bazy do fotelików samochodowych, dzięki której możemy wkładać i wyjmować fotelik codziennie i szybko oraz łatwo go montować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.