Ciągła praca pompy wylewowej

Włączasz pranie i po pewnym czasie pompa dostaje świra, działa cały czas a woda jak była w pralce tak jest dalej, co się dzieje?
Jest kilka różnych powodów dlaczego pompa działa cały czas i nie wylewa wody np. zatkany odpływ – czyli taki syfon który jest wsadzony w rurkę odpływową w jego wnętrzu znajduje się sprężyna z kulką zapobiegająca cofaniu się wody gdy owa sprężyna się zatka blokuje przepływ wody trzeba ją wyciągnąć i przeczyścić to powinno w większości przypadków pomóc.
Następną przyczyną jest zatkany filtr pompy – trzeba go wyciągnąć i oczyścić.
Jeżeli obie czynności nie dały efektu trzeba dostać się do wnętrza pralki – ponieważ działanie pompy może być spowodowane zablokowaniem lub zadziałaniem czujnika przeciw zalewowego – może okazać się że woda zbiera się na dnie pralki co spowodowało zadziałanie czujnika lub czujnik podczas działania pralki najzwyczajniej się zablokował lub uszkodził. Trzeba wtedy albo wymienić czujnik albo go odblokować (zazwyczaj jest to mały przełącznik przymocowany do kawałeczka styropianu np. firmy Amica: Czujnik pływakowy (8010460) jeżeli jest przeciek należy zlokalizować jego miejsce i go usunąć.
Kolejną usterką powodującą ciągłą pracę pompy jest uszkodzenie presostatu/hydrostatu – urządzenie mające na celu utrzymanie prawidłowego poziomu wody w pralce jeżeli jest jej za dużo włącza pompkę by odpompowała wodę jeżeli więc uszkodzony jest presostat/hydrostat należy go wymienić, presostaty znajdziesz na tej stronie.
Niestety może zdarzyć się tak że wszystkiej wyżej wymienione usterki nie istnieją a pompka nadal cały czas działa. Możliwe że uszkodzeniu uległ moduł pralki i podaje cały czas sygnał pompce aby wypompowywała wodę. Trzeba sprawdzić czy dzieje się to na wszystkich programach, czy moduł daje jeszcze jakieś niepokojące sygnały np. znacznie wydłużone pranie, wyświetlanie błędów itp. Jeżeli tak należy brać pod uwagę że trzeba będzie wymienić moduł. Moduły pralek znajdziesz na tej stronie, jeżeli nie jesteś w stanie rozpoznać lub nie ma interesującej Cię części zadzwoń do nas a z pewnością dobierzemy odpowiednią część.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *