Gdzie i jak kupować sprzęty AGD

Kupno sprzętu AGD nie jest drobnym wydatkiem, więc warto zaplanować go z głową. Jedno to wybrać odpowiedni model, ale drugie – sprzedawcę. Sprawdź, jakie masz możliwości, jeśli chodzi o wygodny, bezpieczny i korzystny zakup lodówki, kuchenki gazowej czy „małego” AGD.

Sklepy firmowe

Niektórzy twierdzą, że najlepiej zamawiać produkty bez pośredników, udając się bezpośrednio do wytwórców i faktycznie takie rozwiązanie ma swoje atuty. Bardzo często sklep fabryczny stanowi miejsce, w którym są sprzedawane nie tylko produkowane dobra (np. sprzęt AGD), ale również części zamienne czy przydatne akcesoria. Paradoksalnie jednak sklep firmowy Amica czy Samsung może nie posiadać w asortymencie pełnej oferty – decydują tu chociażby względy praktyczne, jak brak miejsca wystawowego. Producenci bazują zresztą na skutecznej dystrybucji, nie rozwijając swoich własnych, odrębnych sklepów. Stąd jeśli mamy daleko do siedziby firmowej, może nam się zwyczajnie nie opłacać dojazd, nawet przy założeniu, że same produkty będą bez pośredników odrobinę tańsze (co też nie stanowi reguły).

Sklepy RTV i AGD

Jeśli nie sklep firmowy, to może sieciówka? Nie brakuje ich zarówno w większych, jak i mniejszych miastach bez względu na to, czy chodzi o Warszawę, Zakopane, Wronki czy Solec Kujawski. Nie trzeba przypominać nazw, które są powszechnie reklamowane i doskonale znane – tych kilka sklepów zdecydowanie opanowało rynek. Do niewątpliwych zalet można zaliczyć częste promocje, a także możliwość wyboru pomiędzy produktami różnych marek. W przypadku piekarników, pralek, zmywarek czy kuchenek zdecydowanie warto zestawić ze sobą różne warianty i przeanalizować, czy w danym momencie, w ramach konkretnego budżetu najlepiej sprawdzi się Amica, Samsung, Bosch, czy inna firma. W sklepach wyspecjalizowanych w sprzedaży RTV i AGD można liczyć na wsparcie konsultantów, wygodne zakupy online czy opcję dostawy i montażu. To jednak nie miejsce na kupno części zamiennych.

Hipermarkety

Sprzęty AGD stanowią podstawowy asortyment hipermarketów, lecz zazwyczaj trudno liczyć na szczególnie duży wybór. Atrakcyjne ceny skłaniają jednak przynajmniej do wizyty w pobliskim sklepie. Kto wie – może oprócz zakupów spożywczych podejdzie się do kasy z nową pralką lub małym AGD? Pamiętajmy, że wielkopowierzchniowe sklepy zazwyczaj oferują także sprzedaż na raty.

Sklepy internetowe

Statystyki nie kłamią – Polacy pokochali zakupy online, również jeśli chodzi o wyposażenie kuchni czy łazienki. Skoro na stronie Internetowej można zapoznać się z dokładnym opisem, sprawdzić wymiary, wygodnie porównać konkurencyjne produkty – nie ma w zasadzie większej potrzeby wychodzenia z domu. Kilka kliknięć i przesyłka rusza w drogę. W przypadku zakupów internetowych znika problem dostępności, pojawiają się za to perspektywy korzystnych cen. Kupowanie online to świetny pomysł, jeśli nie ma się potrzeby obejrzenia produktu na własne oczy ani rozmowy z konsultantem w sklepie.

Części Amica w sklepie czesciAGD.pl to zamienniki do posiadanego sprzętu, który wymaga naprawy. Dzięki zakupom w Sieci znacznie łatwiej dać drugie życie wyposażeniu domu.

Ogłoszenia i aukcje

Sprzęt można nabyć także z drugiej ręki. Dawniej chętniej odwiedzaliśmy lombardy, komisy czy szukaliśmy ogłoszeń w gazetach, dziś tę rolę przejęły specjalistyczne serwisy WWW, a także aukcje internetowe. Decydując się na zakup tą drogą  licząc przede wszystkim na niższą cenę, trzeba uważać na potencjalne oszustwa czy ukryte wady.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *