Odkurzacz na problem z sierścią zwierząt

foto_1Choć miłość do zwierząt, które nierzadko w całkiem sporej ilości posiadamy w domach potrafi wynagrodzić nam trudy codzienności, dać siłę i przede wszystkim sprawia, że mamy w domu kogoś, kto zawsze nas pocieszy, niestety dom nie jest wyłącznie usłany różami. Największym problemem jeśli chodzi o zwierzęta w domu jest sierść, której trudno się pozbyć. Czy istnieje odkurzacz, który nam w tym pomoże?

Na szczęście dzisiejsza technologia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów – producenci wręcz prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych rozwiązań tylko po to, aby zainteresować potencjalnego klienta. Odkurzacz to jeden z najbardziej istotnych sprzętów w domu, dlatego właśnie jego wybór jest tak ważny, aczkolwiek niekoniecznie prosty…

Wiele osób posiada psy bądź koty o krótkiej sierści twierdząc, że to mniejszy problem. Prawda szybko jednak okazuje się zupełnie inna, bowiem sierść takiego zwierzaka jest jak małe igiełki, które jeszcze trudniej jest usunąć z na przykład z powierzchni dywanu bądź z mebli tapicerowanych. Długa sierść w pewien sposób łączy się w kłęby, ale nie wbija się w powierzchnię, w efekcie czego jest łatwiejsza do usunięcia.

Na wszystko jednak znajdzie się odpowiedni sposób…

Wybierając odkurzacz do sierści zwierzęcej należy zadań sobie kilka najbardziej istotnych pytań:

  • jaka jest powierzchnia wymagana do odkurzania
  • czy w domu przeważają dywany czy podłogi
  • czy w domu mieszka osoba z alergią
W przypadku alergików bardzo ważne jest posiadanie odkurzacza z filtrem HEPA. W przypadku dywanów, szczególnie gęstych i posiadających długie włosie niezbędna będzie bardzo duża moc odkurzacza. Jak chodzi o dużą powierzchnię, to należy zwracać uwagę na wydajność tej maszyny.
Odkurzacz do sierści powinien być wyposażony w specjalną szczotkę służącą właśnie temu celowi (usuwanie sierści) oraz charakteryzować się dużą mocą. Reszta aspektów, takich jak inne wymienne szczotki czy dodatkowe funkcje to już kwestia naszych preferencji i zasobności portfela.
U nas znajdziecie niejeden wart uwagi odkurzacz, a do ego wiele elementów akcesoryjnych, w tym szczotkę do sierści, która poradzi sobie z każdym zabrudzeniem. Warto przejrzeć również pozostałe propozycje naszej oferty, może znajdziecie tutaj ciekawy pomysł na prezent? W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości.

 

Zapraszamy!
Rate this post

6 odpowiedzi na “Odkurzacz na problem z sierścią zwierząt”

  1. ja mogę dodać swój sposób an problem kłaczków – kupiłem roomba 980 – bardzo dobrze sobie z z nimi radzi i wracam an gotowe do domu

  2. Mam 3 psy i sprzątanie to masakra.. od kad mam irobota roombe i7 mogę wreszcie odpocząć od tego przykrego obowiązku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *