Odkurzacz tradycyjny czy bezworkowy?

 Każdy czy tego chce czy też nie i czy pała do tego zadania miłością czy nienawiścią co jakiś czas musi odkurzyć swoje mieszkanie. Bez względu na podejście jakie mamy, bardzo często borykamy się z dylematem dotyczącym wyboru odkurzacza, a z uwagi na tak ogromny w tej chwili asortyment w dziedzinie odkurzaczy, problem urasta do naprawdę dużej rangi. Zazwyczaj zastanawiamy się nad odkurzaczem tradycyjnym, workowym, a odkurzaczem bardziej nowoczesnym, pionowym i bezrowkowym. Jaki wybrać?

Jak w przypadku każdej decyzji i każdego zakupu, również w tym momencie pod uwagę musimy brać w szczególności nasze potrzeby i możliwości finansowe. Wbrew pozorom bowiem, mimo iż myślimy, że odkurzacz to proste urządzenie służące w jednym celu naprawdę możemy się zdziwić. Mamy ich w tej chwili wiele rodzajów, a odkurzacze dzielą się na kilka typów ze względu na różne ich parametry, możliwości i funkcje. Mamy na przykład:
  • odkurzacze tradycyjne
  • odkurzacze z funkcją prania
  • odkurzacze ekologiczne
  • odkurzacze z surowców wtórnych
  • odkurzacze dla różnych rodzajów podłóg
Każda z tych opcji może być dostępna zarówno w przypadku odkurzacza workowego jak i bezrowkowego. Jak zatem dokonać wyboru? Najważniejsze to analiza istotnych dla nas parametrów, przede wszystkim moc odkurzacza, jego głośność oraz cena. Pamiętajmy, że za mocą odkurzacza idzie również wydajność tego sprzętu. Im moc jest większa, tym lepiej i szybciej działa odkurzacz, tym lepiej zbiera on wszelkie zabrudzenia i tym więcej może mieć on przydatnych funkcji.
Każdy z typów niesie za sobą zalety jak i pewne wady – w przypadku tradycyjnych odkurzaczy jest to mniejszy komfort. Trzeba bowiem wymieniać worki jak i ciągnąć za sobą odkurzacz po cały domu. W przypadku pionowej wersji tego nie ma.
Pamiętajcie, że najważniejsza zawsze jest jakość – tutaj nie wolno oszczędzać, a jeśli już macie zamiar troszkę przyoszczędzić to bierzcie pod uwagę części zamienne. W naszym sklepie znajdziecie tylko najlepsze części zamienne do różnych sprzętów AGD i RTV. Mamy części najlepszych firm, choćby części zamienne Beko, czy części zamienne Candy i służymy Wam radą. Znajdziecie tu tez fajny pomysł na prezent. Razem na pewno znajdziemy najlepsze rozwiązanie.
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *