Jak wybrać garnki do kuchni?

 

 

Jeśli lubi się gotować i spędzać czas w kuchni to przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt, naczynia kuchenne i garnki. Posiadanie tak wyposażonej kuchni jest niezbędne, aby móc gotować posiłki, na które tylko ma się ochotę. Istnieje wiele różnych stylów garnki i patelni, które można kupić. Wybór najczęściej zależy od gustu i budżetu. Chociaż dostępne są liczne tańsze opcje, warto zainwestować nieco więcej w porządny zestaw garnków do kuchni.

Liczy się jakość, a nie ilość

Wszystkie kuchnie muszą być wyposażone w garnki i patelnie. Są to istotne elementy i choć może uważasz, że można gotować bez nich – właściwie nie jest to możliwe. Nawet jeśli ma się napięty budżet, trzeba się postarać o jeden lub dwa najwyższej jakości garnki, zamiast zestawu bardzo tanich, które trzeba będzie się bardzo szybko wymienić. Następnie można dokładać w ramach upływu czasu kolejne garnki i patelnie.

Materiał

Garnki i patelnie kuchenne mogą być wykonane z różnych materiałów, to co należy wybrać w głównej mierze zależy od tego, co się gotuje i jak często. Wybór ‘non-stick’ garnków do kuchni jest dobrym pomysłem, bo produkty z nieprzywierającą powierzchnią sprawią, że gotowanie będzie dużo łatwiejsze. Oznacza to również, że naczynie będzie łatwiejsze do czyszczenia i konserwacji. Wystarczy zwykły płyn do zmywania i będą gotowe do ponownego użytku.

Można kupić garnki kuchenne i patelnie z różnych materiałów, w tym z:

 • żeliwa,
 • aluminium,
 • stali węglowej,
 • stali nierdzewnej.

Wszystkie z nich są dobre i można gotować w nich żywność w różny sposób i pozwalają na próbowanie różnych stylów gotowania.

Miedziane garnki kuchenne i garnki są najlepsze, jakie można kupić – pozwalają one na to, że można ciepło w trakcie gotowania stosować w sposób bardzo efektywny. Żeliwne są idealne, jeśli chce się gotować żywność przez dłuższy czas w bardzo niskiej temperaturze. Nie można też zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, do czego to może okazać się niezbędny czyścik do garnków – bowiem nawet najlepszej jakości produkty szybko się niszczą, jeśli nie dba się o ich prawidłową konserwację.

Must have gospodyni domowej

 

Poprawa atmosfery i energii w kuchni może sprzyjać rozprzestrzenianiu się witalności i przyjemnego klimatu w ramach całego domu, a przecież każdej gospodyni domowej na tym zależy. Domowe kuchnie często funkcjonują jako miejsce spotkań, gdzie członkowie rodziny mogą dzielić się codziennie swoimi emocjami, nad domowym posiłkiem lub filiżanką kawy.

Jak zadbać o funkcjonalność i atmosferę w kuchni?

Akcesoria kuchenne mogą przyczynić się do stworzenia bardziej przyjaznej i funkcjonalnej atmosfery w jednym z najbardziej cenionych pomieszczeń w domu. Wysokiej jakości deska do krojenia, stylowe sztućce czy też ładne pojemniki na żywność – istnieje całe mnóstwo akcesoriów kuchennych, które mogą poprawić energię i funkcjonalność kuchni.

Jednak dwa najważniejsze z nich to:

• blender
• zestaw noży kuchennych

Must-have nr 1: blender

Blender to wielofunkcyjne urządzenia kuchenne, które jest wykorzystywane do tworzenia koktajli, zup, dipów i sosów. Najlepsze blendery mają wystarczającą moc, aby nawet skruszyć lód, a niektóre są nawet tak potężne w funkcje, że mogą one pomóc przygotować świeże masło orzechowe. Aby określić który blender będzie najbardziej odpowiedniej należy zadać sobie pytanie do czego będzie się go używać.

Must have nr 2: zestaw noży kuchennych

Noże są w wielu różnych kształtach i rozmiarach, począwszy od małych noży po ciężkie tasaki. Jedynym problemem jest to, że wszystkie one mają różne cele i działają lepiej w odniesieniu do krojenia niektórych składników, więc ważne jest, aby wybrać idealny nóż kuchenny, aby zaspokoić każdą z wszystkich swoich potrzeb gotowania.

Podsumowując

Korzystanie z akcesoriów kuchennych na rzecz poprawy efektywności kuchni jest bardzo oczywiste, ale używanie ich w celu poprawy ergonomii w kuchni służy jako dodatkowy bonus. Istnieje mnóstwo niepowtarzalnych akcesoriów kuchennych do rozważenia podczas planowania ogólnej atmosfery i stylu kuchni. Każda gospodyni domowa powinna pozwolić sobie na możliwość wypełnienia kuchni pozytywnym klimatem przez włączenie funkcjonalnych i stylowych akcesoriów kuchennych do jej przestrzeni.

Must have każdego kucharza

Każdy kucharz wie, że gotowanie może być całkiem łatwe i dużo bardziej przyjemne, gdy korzysta się z praktycznych akcesoriów kuchennych. Można łatwo znaleźć nieskończoną różnorodność akcesoriów, które są bardzo funkcjonalne, a także opłacalne. Istnieje wiele sklepów internetowych, które sprzedają różnego rodzaju akcesoria potrzebne do dobrze wyposażonej kuchni.

Dlaczego jest to takie ważne?

Dobrze wyposażona kuchnia jest przyjemnym miejscem do gotowania potraw dla całej rodziny. Istnieją pewne ważne i niezbędne elementy wyposażenie do kuchni, które sprawiają, że cały proces gotowania staje się bardziej radosnym doświadczeniem. Poniżej kilka przykładowych.

Pojemniki do przechowywania

Jednym z najważniejszych akcesoriów kuchennych są pojemniki do przechowywania dostępne w różnych:

 • stylach
 • kształtach
 • kolorach
 • materiałach.

Można wybierać spośród różnych opcji przechowywania tak by dobrać te zgodne z tematem kuchni. Bardzo wygodnie przechowuje się w nich wszelkie sypkie produkty, takie jak mąka czy cukier, zapewniając sobie do nich łatwy dostęp podczas pichcenia.

Elektroniczna waga kuchenna

Przydatne akcesorium w każdej kuchni, a szczególnie w tej, gdzie dużą wagę przykłada się do kaloryczności potraw. Dzięki niej można z łatwością też odmierzyć idealne porcje.

Drobne wyposażenie

Niezbędne drobne agd i wyposażenie dodatkowe to gama urządzeń, takich jak mikser, blender, czajnik elektryczny młynek, ekspres do kawy, toster, sokowirówka, kuchenka mikrofalowa, minutnik jajko i tak dalej. Wszystkie urządzenia te są niezbędne w nowoczesnej kuchni, bowiem sprawiają, że gotowanie staje się znacznie łatwiejsze i szybsze.

Sztućce

W najważniejszych akcesoriach potrzebnych w kuchni nie może zabraknąć porządnego zestawu sztućców. Muszą się tam znaleźć noże, widelce, łyżki łyżeczki i pozostałe elementy. Przyda się także nóż plastikowy.

Istnieje spora liczba producentów akcesoriów kuchennych wymienionych w internetowych katalogach biznesowych. Wszystkie nowoczesne akcesoria wymagane do kuchni są do zdobycia w przystępnych cenach – również u nas!

Jak dobierać agd do zabudowy?

W momencie wybierania agd do zabudowy istnieje wiele aspektów do dokładnego rozważenia. Nadrzędnym czynnikiem jest jednak to, by wszystko idealnie do siebie pasowało, tworząc harmonijną całość. Nie jest to łatwe, bowiem urządzenia agd do zabudowy, jak wszystkie inne są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, dlatego przede wszystkim należy upewnić się, że wybrane będą one nie tylko pasować do dostępnego miejsca, ale też do siebie nawzajem. Najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wybranie agd do kuchennej zabudowy jednej marki, bo wtedy pojawi się o wiele mniejszy problem z dobraniem nie tylko wymiarów, ale i designu.

Zatem, jeśli masz już piekarnik Amica do zabudowy nie trać czasu na poszukiwanie urządzeń agd w podobnym stylu, ale wpisz w wyszukiwarkę mikrofala Amica do zabudowy albo chłodziarko-zamrażarka do zabudowytak najszybciej, najsprawniej i najłatwiej znaleźć idealne dopełnienie już posiadanego piekarnika.

Styl życia – ma znaczenie

Rozmiar urządzeń agd, jakie wybierzesz również zależy od prowadzonego stylu życia. Można to wytłumaczyć w bardzo prosty sposób – jeśli gotuje się w domu prosto i często będzie się potrzebowało zwykle większej lodówki, więcej miejsca do gotowania, ale wtedy mikrofalówka będzie musiała mieć mniejszy rozmiar.

Jaki design wybrać?

Różne style mają swoje zalety oraz wady. Najważniejsze jest jednak to, by ze sobą współgrały. Wszystkie urządzenia agd do zabudowy muszą być zaprojektowane tak, aby pasować do frontów szafki, dzięki czemu będą mogły płynnie połączyć się z wystrojem. Ciekawym rozwiązaniem są też szklane drzwi, ale dzisiaj najbardziej popularny trend to agd ze stali nierdzewnej, dlatego większość wbudowanych sprzętów agd posiada taką opcję.

Na koniec krótki spis urządzeń agd, które nadają się do zabudowy:

 • lodówka
 • mikrofala
 • piekarnika
 • zmywarka

Każdy jeden z tych elementów charakteryzują inne cechy, jakie koniecznie trzeba przemyśleć przy wyborze – jednak to, o jakie dokładnie chodzi to już temat na osobne artykuły. Uniwersalne kwestie ważne przy wyborze każdej opcji zostały uwzględnione właśnie tutaj.

Maski antysmogowe – czy warto?

 

Media „trąbią”, ludzie protestują, rząd alarmuje – w Polsce jest coraz większy smog, który niewątpliwie ma ogromny wpływ nie tylko na nasze codzienne samopoczucie, ale też na stan zdrowia – szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy na działanie smogu wystawieni w sposób długoterminowy. Od jakiegoś czasu można było usłyszeć na temat tego, jak bardzo popularna jest w dzisiejszych czasach sprzedaż masek antysmogowych.

Długofalowe skutki zanieczyszczenia powietrza są powodem poważnych chorób, takich jak rak. Silnie zanieczyszczone powietrze w mieście wpływa na nasze zdrowe tkanki płucne tak, że stają się oblepione przez cząstki:

 • smogu,
 • kurzu,
 • wiele innych zanieczyszczeń.

Przez to płuca stają się dużo bardziej podatne na infekcje. Wysoce wrażliwe drogi oddechowe mogą zostać uszkodzone na szereg sposobów przez to zanieczyszczenie środowiska, jeśli nie zainwestuje się w maski antysmogowe. Smog w środowisku zawiera wiele substancji chemicznych. Wiele z tych substancji są wydalane przez pojazdy i odpady przemysłowe. Co więcej, sporo produktów czyszczących używanych w ramach gospodarstw domowych również wydziela takie trujące gazy. Dlatego, jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwość czy zainwestować czy nie w maski antysmogowe, odpowiedź jest jedna: warto!

Dla kogo maski antysmogowe?

Do najbardziej wrażliwej grupy osób narażonych na niebezpieczeństwo uszkodzeń związanych ze smogiem są dzieci, osoby starsze i osoby cierpiące z powodu chorób układu oddechowego. Jednak każdy z nas może dołączyć do grupy trzeciej, jeśli zignorujemy pomoc, jaką noszą ze sobą te urządzenia.

Co zrobić, gdy filtr do maski antysmogowej wymaga wymiany?

Na pewno niemądrą decyzją byłoby go wyrzucić wraz z całą maską i decydować się na zakup nowej, ponieważ takie maski nie są tanie, a filtr można z łatwością wymienić. Jedynie trzeba w odniesieniu do tego nade wszystko pamiętać, by wszelkie części zamienne do masek zawsze pobierać ze sprawdzonego źródło, tylko wtedy możemy mieć pewność co do prawidłowej funkcjonalności maski, po wymianie do niej filtra na oryginalny.

 

Oczyszczacz powietrza – czy warto?

 

Jeden ze sposobów uchronienia się przed wdychaniem zanieczyszczeń jest filtrowanie powietrza za pośrednictwem oczyszcza. W tym kontekście ważne jest, aby kupić odpowiedni oczyszczacz powietrza i zainstalować go w domu. Wbrew powszechnemu przekonaniu, powietrze wewnątrz domu jest bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz – co jest podstawowym argumentem za tym, że naprawdę w taki oczyszczacz powietrza warto zainwestować. Ma to miejsce to przede wszystkim ze względu na fakt szczelnej budowy domów i biur, która to nie pozwala zanieczyszczeniom uciec na zewnątrz.

Zanieczyszczenia takie jak:

 • bakterie,
 • kurz,
 • opary chemiczne,
 • sierść,
 • pyłki,
 • zarazki ,

Są porządnie filtrowane z powietrza za pomocą urządzeń takich jak oczyszczacz powietrza electrolux. Mieszkaniowe oczyszczacze powietrza pomaga ją w tym, by powietrze wewnątrz domu było bardziej czyste i zdrowe, mają silniki o wysokiej sprawności oraz filtry antybakteryjne. Jeśli kiedykolwiek którakolwiek z tych części ulegnie awarii można ją spokojnie wymienić, jednak należy pamiętać o tym, by części zamienne zawsze pochodziły ze sprawdzonego źródła.

Uniwersalność zastosowania – oczyszczacze nie tylko dla domu

Oczyszczacze mogą być wykorzystywane do różnych celów i w różnych miejscach, takich jak domy, placówki handlowe, samochody, samoloty, a nawet w klimatyzatory. Ważne jest, aby regularnie wymieniać filtry powietrza i utrzymać je prawidłowo, bowiem tylko wtedy faktycznie są wydajnie i spełniają swoje funkcje. Są różne rodzaje oczyszczaczy powietrza. Oczyszczacze powietrza zwykle zawierają filtry, ale czasem to nierdzewne pręty stalowe są wykorzystywane do zbierania zanieczyszczeń. Konieczne jest, aby do zastosowania domowego kupić oczyszczacze odpowiedniego rodzaju i wielkości dopasowanej do przestrzeni, w której mają być używane. Najlepszym sposobem na zakup domu filtry powietrza jest spojrzenie na oferty na różnych stronach internetowych i znaleźć stronę, która zapewni dobrą jakość w najbardziej ekonomicznej cenie.

Zmywarka – potrzeba czy zbędny gadżet?

Dzisiaj zmywarki są czymś więcej niż tylko kaprysem. W wielu gospodarstwach domowych stały się koniecznością. Dzięki niej członkowie rodziny nie muszą już marnować czasu na to, by pozmywać brudne naczynia, jeden po drugim pod bieżącą wodą czy też w wodzie napuszczonej do zlewu – oba przypadku nie są ani wygodne ani ekonomiczne. Inaczej jeśli chodzi o zmywarki,które naprawdę są darem technologii nowoczesnej i wielką wygodą dla gospodarstw domowych.

Ale zakup tej jednej jedynej już nie jest tak prosty, jak się wydaje, ponieważ istnieje szereg różnych marek zmywarek dostępnych na rynku.

W odniesieniu do tego trzeba sobie zadań pytania, takie jak:

 • Jakiej marki zmywarka będzie najbardziej wiarygodna?
 • Która firma sprzedaje najlepsze i najbardziej efektywne modele zmywarek?
 • Kto tworzy produkty, które naprawdę są warte wydania pieniędzy?

Wszystkie te pytania w sposób naturalny pojawiają się w umyśle, ale dzięki dobroci badań konsumenckich i raportów, wyszukiwanie może być zawężone. Wśród różnych marek zmywarek są między innymi zmywarki Bosch, Samsung, Whirlpool – są oni uważani za wiodących producentów i najlepsze marki zmywarek do naczyń. Większość opinii konsumentów jednak twierdzi, że to zmywarka Indesit zapewnia najlepszy stosunek jakości do ceny, więc wybierając ją masz gwarantowane, że warto wydać na nią pieniądze. Jest to najlepsza, podstawowa zmywarka dla tych, którzy po prostu chcą mieć czyste naczynia za naciśnięciem jednego przycisku.

Można również zrobić niezależne badania na temat różnych marek zmywarek i poprosić swoich krewnych lub znajomych, o opinię. Każda taka opinia to nieodzowna pomoc przy podejmowaniu decyzji o tym, jaką zmywarkę ostatecznie kupić i dlaczego warto. Niemniej jednak bez względu na to, jaką zmywarkę się wybierze warto pamiętać, że nawet ta najlepsza – po jakimś czasie może wymagać tego, by wprowadzić do niej  części zamienne Indesit bądź innej marki. W takim wypadku istnieje tylko jedno dobre rozwiązanie, a jest nim zwrócenie się po oryginalne części do autoryzowanego dealera.