Czy warto posiadać nawilżacz powietrza?

shoreline-1246532_1280Artykuły Gospodarstwa Domowego znacznie odmieniły postrzeganie przestrzeni domowej. Powstały one po to, aby ułatwiać człowiekowi czynności związane z utrzymaniem porządku czy przygotowywaniem posiłków. Niektóre z nich są tylko małymi pomocnikami, inne zaś wykonują cała pracę w zastępstwie ludzkich rąk. Osoby używające na co dzień takich sprzętów nie mogą sobie już wyobrazić bez nich życia.
Rodzaje nawilżaczy
Jednym z urządzeń zaliczających się do grupy artykułów gospodarstwa domowego jest nawilżacz powietrza. Ma on za zadanie zamienić złe powietrze w mieszkaniu na to bardziej korzystne. Jak sama nazwa wskazuje nawilża on, a mówiąc prościej emituje wodę pod postacią jej parowania. Jednym z najpopularniejszych nawilżaczy jest jego tradycyjna wersja. Zazwyczaj jest to pojemnik wykonany ze stali lub ceramiki, który do działa nie potrzebuje prądu, a jedynie kaloryfer, który podgrzewa wodę. Następnym rodzajem jest nawilżacz parowy. Ten z kolei do swojego działa wymaga już energii elektrycznej. Działa na zasadzie grzania się wody w pojemniku urządzenia do tego stopnia ich staje się ona sterylna i wyrzucania jej jako mgły parowej.
Sprzęt tego rodzaju rekomendowany jest do pokojów dziecięcych. Nawilżacz ewaporacyjny przetacza jedno i to samo powietrze przez kilka procesów. Kolejno zasysając powietrze z pomieszczenia i wyrzucając już nawilżone. Antagonistycznie do nawilżacza parowego powietrze jest schładzane. Ultradźwiękowy bazuje na falach, które rozbijają cząsteczki wody i przetwarzają ją w mgiełkę. Woda może zostać podgrzana lub pozostać chłodna w zależności od potrzeb. Higrometr, w który wyposażone są większości urządzeń monitoruje stopień nawilżenia powietrza w pomieszczeniu i dostosowują swą pracę do wymagań.
Filtry
W swojej ofercie posiadamy filtr do nawilżacza w wielu dostępnych modelach, w zależności od zastosowania:
  • filtr węglowy – dla eliminacji nieprzyjemnych zapachów, w tym grzybów i pleśni
  • filtr ceramiczny – dla usuwania kamienia
  • filtr HEPA – dla zapanowania nad alergenami i kurzem i zmniejszenia jego stężenia
  • dodatkowo w niektórych rodzajach nawilżaczy i przy użyciu dostępnych filtrów można stosować aromaterapię.
Jako marka sklepów AGD najwyższej jakości posiadamy także części zamienne najwyższej klasy, oryginalne i pewne!
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *