Szczoteczka elektryczna – dlaczego warto?

woman-578429_1920Wiele osób zastanawia się nad przejściem z używania zwykłej szczoteczki do zębów na elektryczną. Badania wykazują, że działa ona wiele lepiej niż jej poprzedniczka. Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach i w tym wypadku jest zupełnie tak samo. Lata badań stomatologów największej sławy udowodniły, że szczoteczka elektryczna Braun wykonuje nawet do dziesięciu tysięcy ruchów na minutę. Szczoteczka manualna zatem chowa się daleko w tyle.

Działanie szczoteczki
Szczoteczki elektryczne napędzane są wbudowanym silniczkiem, który wprawia w ruch napęd do szczoteczki Braun, a ten pociąga za sobą główkę szczoteczki. Wykonują one ruchy rotacyjne lub pulsacyjne, które mają za zadanie rozbić płytkę nazębną na małe cząstki, po czym całkowicie ją usunąć.
Jeżeli szczoteczka do zębów to tylko elektryczna, ponieważ:
  • wykonuje nawet do kilkunastu tysięcy ruchów rotacyjnych lub pulsacyjnych, co czyni ją skuteczniejszą od manualnej
  • szczegółowo dba o zęby i dziąsła, nawet te najwrażliwsze
  • ergonomiczna rączka wykonana z wysokiej jakości materiałów
  • zastosowanie różnych końcówek wymiennych pozwala dbać o jamę ustną na kilka sposobów
  • niektóre z modeli posiadają wbudowany timer odliczający czas i odcinający zasilanie szczoteczki po upłynięciu czasu do optymalnego szczotkowania
  • pełne naładowanie pozwala nawet do trzydziestu minut ciągłego użytkowania
Jaki typ wybrać?
Rynek sprzętu AGD zawarty w bogatej ofercie naszego sklepu oferuje przede wszystkim kilka przodujących typów szczoteczek mechanicznych. Dokonując wyboru trzeba wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby dotyczące higieny jamy ustnej. Najtrafniej będzie, gdy wybierzemy tę, która zaspokaja możliwie najwięcej wymogów. Podczas wyboru należy też się kierować rodzajami główek szczotki.
Dostępne są ich różne warianty nie tylko gabarytowe ale też zależne od przeznaczenia, takich jak:
  • wybielanie zębów
  • dogłębne oczyszczenie
  • oczyszczanie przestrzeni między-zębowych
  • pielęgnacji dziąseł, policzków i języka
Ważne jest też odpowiedni zakup szczoteczki ze względu na jej zasilanie akumulatorowe i poręczność ładowania. Zatem ładowarka do szczoteczki Braun powinna mieć odpowiednie napięcie oraz być jak najmniejsza by nie zajmować za dużo miejsca.
Nasz sklep zajmuje się najlepiej sprzedającym sprzętem AGD. Dystrybuujemy też części zamienne Braun najwyższej jakości, oferując przy tym wiedzę popartą doświadczeniem naszych przedstawicieli.

 

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *