Jak czyścić grill elektryczny?


bacon-1238243_1920Grille elektryczne są
przydatne w każdym domu – bowiem są cudownie wygodne i mogą być używane do przyrządzania zdrowej żywności o ogromnych walorach smakowych. Jednakże, w zależności od tego, co przyrządzasz, można je mocno zabrudzić. Więc oto lista porad i wskazówek, które pomogą Ci utrzymać grill w czystości i przedłużyć jego żywotność.

Oto ułożony w przypadkowej kolejności, zbiór wskazówek i porad, które pomogą Ci utrzymać grill w nienagannej czystości.

  • Należy za pomocą szpatułki usunąć z grilla wszystkie resztki jedzenia, gdy ruszt jest jeszcze gorący, następnie wytrzeć tą powierzchnię ręcznikiem papierowym.

  • Gdy grill jest jeszcze lekko ciepły, należy dokładnie wytrzeć nadmiar tłuszczu ręcznikami papierowymi. Gdy tłuszcz zostanie usunięty należy zastosować trochę większą siłę, aby zetrzeć spalone na jedzenie. Spalone jedzenie będzie bardzo łatwe do usunięcia jeśli wykorzystuje się do tego akcesoria do grilla elektrycznego. Jeśli mimo wszystko zabrudzenie nie jest łatwe do wyczyszczenia – można użyć gąbki i gorącej wody z płynem aby zwilżyć powierzchnię. Później trzeba poczekać, aż woda z mydłem się zmiękczą (zwykle trwa to co najmniej trzydzieści minut). Suchy ręcznik papierowy będzie działać lepiej niż wilgotna szmatka lub gąbka, gdy spalone jedzenie będzie ulegało pod jego naporem.

  • Po użyciu ciepłej wody z mydłem, najlepiej oczyścić powierzchnię używając do tego ściereczki do czyszczenia grilla. Dzięki nim będzie całkowicie czysty. Przetrzyj po raz ostatni czystym ręcznikiem papierowym.

Pamiętaj, że czyszcząc grill należy zachować szczególną ostrożność we wszelkich zakamarkach urządzenia. Są to obszary, w których tłuszcz i żywności mają tendencję do gromadzenia się.

Grill nie działa?

Nie powinno się go od razu wyrzucać – trzeba pierwsze zdiagnozować problem. Być może wystarczy wymienić tylko jedną małą część, aby znów działał poprawnie. Ważne jest jednak to, by część ta pochodziła z autoryzowanego źródła, bowiem na rynku części zamiennych niestety nie brakuje oszustów czyhających na niewiedzę użytkownika.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *