Jak dbać o pralkę?

laundry-saloon-567951_1280Mimo tego, że być może nie korzysta się z pralki tak często jak z telewizora lub laptopa to nie zwalnia nas z obowiązku dbania o pralkę. Mądre korzystanie z pralki, jako z urządzenia które jest przydatne w każdym domu to absolutna konieczność.

Nie należy przyjmować za pewnik to, że pralka będzie działać w pełni i bez problemu. Oczywiście jednak poprzez odpowiednie działania i dedykowane akcesoria do pralek jesteśmy w stanie podjąć działania mające na celu efektywne wykorzystanie tego urządzenia domowego najdłużej jak to możliwe.


Poniżej kilka wskazówek na temat tego, jak dbać o pralkę.

1. Nie należy przeładowywać pralki. Oczywiście, że czasem ma się naprawdę dużo ubrań do prania, ale to nie znaczy, że trzeba wyprać je wszystkie w tym samym czasie. Najlepiej podzielić ubrania na partie i prać białą i kolorową oddzielnie, aby uniknąć przebarwień. Ponadto, koszule i inne ubrania miękkie lepiej nie brać z tymi z cięższych materiałów, jak np. spodnie. Dzięki temu dba się i o pralkę i o odzież. Przeciążenie pralki zawsze wpływa negatywnie na jej stan.

2. Nie należy wylewać do pralki:

  • detergentów,

  • zmiękczający,

  • lub jakichkolwiek innych chemicznych środków.

Do pralek możemy stosować jedynie proszki do prania lub płyny do płukania oraz ewentualnie preparat do czyszczenia pralek i zmywarek. Wtedy nie zniszczymy urządzenia. Ponadto należy czyścić pralkę dokładnie po praniu ubrań. Pozostałość środków piorących mogłaby źle wpłynąć na kondycję tego urządzenia.

3. Spust wody – nie powinno się zostawiać zbyt długo wody w pralce po praniu, dlatego po zakończeniu cyklu należy dokładnie spuścić wodę.

Co gdy mimo wszystko dojdzie do awarii?

W przypadku, gdy stanie się przed koniecznością naprawy usterki pralki i trzeba wstawić jakieś części zamienne najważniejsze jest to, by pamiętać że muszą one pochodzić tylko i wyłącznie ze sprawdzonego źródła od renomowanego producenta. W każdym innym przypadku ich zastosowanie może przynieść więcej złego, aniżeli dobrego. To ważne do zapamiętania.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *