Lodówka tradycyjna czy side by side?

fridge-158792_1280Przed zakupem lodówki należy dość głęboko zastanowić się czego od niej oczekujemy i jakie ma mieć zastosowanie. Na rynku istnieje wiele marek i typów lodówek. Wystarczy wybrać odpowiednią z nich dopasowaną do swoich potrzeb. Oprócz lodówek tradycyjnych dostępne są także lodówki typu side by side, które stają się coraz to popularniejsze w Polsce. Warto jednak zwrócić uwagę również na części zamienne i ich dostępność.

Co to jest side by side?
Side by side to nowoczesna linia funkcjonalnych dwudrzwiowych lodówek i zamrażarek w jednym urządzeniu. Różnią się one od tradycyjnych lodówek zamrażalnikiem umieszczonym z boku, jako osobne drzwi. Nie jak w przypadku tych pierwszych na dole czy na górze. Takowe rozmieszczenie z języka angielskiego nazywamy właśnie „side by side”. Technologia ta znakomicie się sprawdza i jest dedykowana licznym rodzinom, które na co dzień potrzebują dużej przestrzeni zarówno w lodówce, jak i zamrażarce. Urządzenia tego typu wyróżniają się na tle ich tradycyjnych odpowiedników ogromną pojemnością, bo nawet i dwa razy większą. Dodatkowo zastosowano w nich cienkie ścianki, które nie ograniczają ładowności. W niektórych typach na części zamrażalnika może znaleźć się moduł kostkarki do lodu. Jeśli masz więc dużą rodzinę lodówka tej linii ma tylko same zalety.
Są to:
  • nawet do dwóch razy większa pojemność niż w lodówkach tradycyjnych
  • lodówki są dwudrzwiowe
  • posiadają części zamrażalnika i lodówki umieszczone „side by side”
  • pojemność chłodziarki sięga nawet do trzystu litrów, zamrażarki zaś do nawet dwustu
  • mogą posiadać też drzwi z podwójnymi ścianami lub liczbie nawet liczących pięć sztuk
  • części można ze sobą rozłączyć
Jedyną wadą może okazać się:
  • cena, nawet do dwóch razy większa niż za lodówkę tradycyjną
Lecz w przypadku dużej rodziny ten wydatek szybko się zwróci. Z uwagi na fakt zastosowania akcesoriów czy elementów montażowych jako części zamienne, lodówkę można ustawić jako jedno urządzenie lub jako osobne części agd – to czyni produkt wszechstronnie uniwersalnym. Możliwości spasowania go jest wiele. Znakomicie sprawdzi się w zabudowie kuchennej, a także jako sprzęt wolno stojący.

 

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *