Nowoczesne żelazko

iron-1178062_1280Żelazka elektryczne, które dzisiaj są nam tak dobrze znane, rzeczywiście zostały opracowane już wiele lat temu. Niegdyś, jak zapewne wiesz prasowano odzież przy użyciu gorących kamieni i metali. Oczywiście pojawienie się energii elektrycznej i urządzeń elektrycznych spowodowało ogromny skok, jeśli chodzi o poziom łatwości, wydajności i wygody, które dzisiejsze, nowoczesne żelazka są nam w stanie dostarczyć.
Tradycyjnie, żelazka (nazywały się tak oczywiście dlatego, że wykonane były z żelaza) były ogrzewane ogniem lub węglem. Trzeba było długo czekać aż metal się nagrzeje, następnie wkładano ten specjalny wkład żelazka do wydrążonej części wewnętrznej, było to źródło ciepła z, dzięki któremu prasowanie w ogóle było możliwe.
Dzisiejsze żelazka nagrzewają się zaledwie kilka sekund! Jakich wygód ponadto koniecznie trzeba szukać przy zakupie żelazka XXI wieku? Co okaże się naprawdęprzydatne w każdym domu?

 

  • Uderzenia pary – z myślą o bardzo delikatnych tkaninach. Co to dokładnie znaczy? To daje nam możliwość swoistego prasowania za pomocą pary ubrań ułożonych w pionie. Idealne rozwiązanie zwłaszcza jeśli chodzi o tak kłopotliwą odzież do prasowania jak sukienka czy koszula. Funkcja uderzenia pary jest absolutnym must have porządnego nowoczesnego żelazka.
  • Kolejną fajną funkcją, której warto poszukać w trakcie kupowania nowoczesnego żelazka jest tzw funkcja strażaka, jest to nic innego jak automatyczne wyłączanie się żelazka – jeśli tylko przez określony czas jest nieruchome. Idealne rozwiązanie nie tylko dla roztargnionych. Tym bardziej, że nie brakuje przypadków pożarów zapoczątkowanych właśnie przez niewyłączone żelazko.
  • Jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria do żelazek przydaje się także dotykowy sensor pary. Podczas korzystania z ciągłego nadmuchu pary pozwoli nam to na dłuższe użytkowania żelazka bez konieczności ciągłego dolewania wody. Bardzo pomocne rozwiązanie.
Uwaga na koniec – oczywiście, jeśli chcemy by żelazko (nawet to najbardziej nowoczesne) służyło nam jak najdłużej w wzorowym stanie nie możemy zapominać o tym jak ważne jest dbanie o jego stan. Przyda nam się do tego np. odkamieniacz do żelazek.
Wszystkie niezbędne produkty znajdziecie w naszym sklepie – zapraszamy do sprawdzenia oferty!
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *