Oczyszczacz powietrza – jak wybrać?

 

Zanim kupisz oczyszczacz powietrza do domu, ważne jest, aby upewnić się, że patrzysz na model, który to jest dostosowany do twoich osobistych potrzeb. Trzeba pomyśleć o tym, jaki szczególny rodzaj zanieczyszczeń ma zostać usunięty oraz o wielkości systemu filtrującego, który odpowiednio obsłuży dany dom czy pomieszczenie. Wreszcie też należy wybrać ten typ filtra powietrza, którego właściwości pasują do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Oczyszczacz powietrzaniejedno ma imię! Poniżej kilka przykładowych typów.

  • Filtry mechaniczne, takie jak filtr HEPA są idealne do wyłapywania alergenów oraz do wychwytywania dymu i innych substancji drażniących.
  • Do usuwania nieprzyjemnych zapachów i gazów z perfum, farb, materiałów budowlanych, czy gotowania, oczyszczacze gazowej są idealne, ale nie usuwają alergenów.
  • Alergeny i inne zanieczyszczenia mogą być również dobrze usunięte za pomocą oczyszczaczy elektronicznych wykorzystujących elektrofiltry z wentylatorem. Ładunek elektryczny jest stosowany do wychwytywania cząstek, które nagromadziły się na powierzchni płytek.
  • Połączenie filtrów elektrostatycznych i mechanicznych może być również używane, takie oczyszczacze są znane jako filtry hybrydowe.

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić oczyszczacze powietrza do domu. Jeśli chce się kupić oczyszczacz powietrza electrolux każdorazowo należy znaleźć wiarygodne źródło online, z którego to można uzyskać odpowiedni model, jaki będzie odpowiedni do wcześniej określonych potrzeb domowników.

Co, gdy oczyszczacz ulegnie awarii?

To proste – nie trzeba go od razu wyrzucać i zmieniać na lepszy model, ale wystarczy wymienić uszkodzoną część i w ten sposób zaoszczędzić nieco grosza. Niezmiennie jednak ważne jest to, by owy zamiennik pochodził tylko i wyłącznie ze sprawdzonego źródła, bowiem w innym przypadku montując np. felerny filtr do oryginalnego oczyszczacza można spowodować znacznie więcej szkód, aniżeli korzyści – z uszkodzeniem tego sprzętu na czele, dlatego właśnie trzeba spokojnie wybrać. To ma znaczenie!

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *