Odkurzacz piorący i wodny – jak wybrać?

Ostatnimi czasy tradycyjne odkurzacze zdają się wychodzić z mody, a w ich miejsce pojawiają się posiadające znacznie więcej funkcji odkurzacze wodne i piorące. To rzeczywiście bardzo przydatne urządzenia które w wielu wypadkach traktowane są jednak przede wysokim jako uzupełnienie tradycyjnej maszyny czyszczącej.

Jak wybrać odkurzacz tego typu?
Jako specjaliści w dziedzinie sprzedaży urządzeń RTV i AGD oraz części zamiennych do nich postaramy się doradzić Wam jak najlepiej. Kupując jakikolwiek sprzęt należałoby zacząć właśnie od kwestii części zamiennych – u nas znajdziecie między innymi części zmienne Candy, do tego części zamienne Braun czy też części zamienne Beko. Wszystkie te części wysokiej jakości możecie nabyć u nas. Warto zatem podczas kupna takiego sprzętu sprawdzić, czy istnieją do niego części zamienne.
Wróćmy jednak do tematu – czym odkurzacz wodny różni się od tradycyjnego?
Odkurzacz wodny to urządzenie, które posiada filtr wodny. W związku z tym powietrze, które jest przez niego zasysane dociera do pojemnika z wodą, a ta odseparowuje zanieczyszczenia od powietrza. To, czego woda nie była w stanie zatrzymać, blokowane jest przez filtr dodatkowy. Atutem takiego rozwiązania jest na przykład opcja wciągnięcia błota, jakie nierzadko wnoszone jest do domu przez dzieci. Takie odkurzacze najczęściej są urządzeniami bezrowkowymi. Czasami zdarzają się jednak również modele z workami dlatego jeśli zależy Wam na nowoczesnym rozwiązaniu połączonym z tradycją, również możecie na takie urządzenie trafić.
Ważne
Taki odkurzacz ma wiele zalet, ale do jego prawidłowego funkcjonowania i naszego zdrowia należy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu go i osuszeniu po każdym użyciu. Szczególnie chodzi o elementy przez które przepływa woda. Jeśli tego nie dokonamy wewnątrz mogą rozwijać się groźne dla zdrowia mikroorganizmy.
Rate this post

Jedna odpowiedź do “Odkurzacz piorący i wodny – jak wybrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *