Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

philips-fc6168-power-pro-duo-odkurzacz-bezprzewodowy-660Wiele spośród osób, które zastanawiają się nad kupnem nowego odkurzacza staje przed dylematem, który powodują nowoczesne czasy i dostępność oraz to nowszych wersji tak naprawdę już sprawdzonych urządzeń. Idealnym przykładem są odkurzacze, które występują obecnie w wielu opcjach, począwszy od odkurzaczy tradycyjnych workowych, a kończąc na bezworkowych odkurzaczach bezprzewodowych.

Skąd przeciętny konsument ma zatem wiedzieć, jaka opcja będzie dla niego najlepsza i co wybrać?
W przypadku wyboru odkurzacza liczy się wiele czynników – zastanów się:
  • jakie powierzchnie będą odkurzane
  • jaka jest powierzchnia odkurzania
  • czy w domu są zwierzęta
  • czy zależy Ci na dużej mocy
  • czy zależy Ci na sprzęcie ekonomicznym
To podstawowe pytania jakie należy zadać sobie przed kupnem odkurzacza. Największy problem stanowi dzisiaj jednak kwestia tego, czy zdecydować się na przykład na odkurzacz workowy czy jednak bezworkowy?
Odkurzacz workowy to rozwiązanie dla osób preferujących przede wszystkim tradycję i wygodę – worek po prostu wymienia się na nowy i wyrzuca do śmieci. W przypadku odkrzaczy bezworkowych, które jak nazwa wskazuje nie posiadają worka, ale specjalny pojemnik, który należy opróżniać. Tak naprawdę jest to zadanie nieco bardziej wymagające, bowiem o pojemnik ten trzeba dbać, przynajmniej co jakiś czas go oczyszczając. Odkurzacze workowe charakteryzuje również zupełnie inne, zazwyczaj większa moc niż bezworkowe – ta sama zasada dotyczy zazwyczaj również kwestii odkurzacza bezprzewodowego i przewodowego.
Kiedy już zdecydujecie się na konkretny typ zwróćcie uwagę na:

 

Warto jest poszukać również w sieci konkretnych informacji na temat modelu, jaki ma się zamiar kupić – istnieje bardzo dużo ciekawych recenzji, które są obiektywne. Jeśli chcecie mieć pewność, warto poszukać także informacji na forach, opinii prawdziwych użytkowników. Służymy również naszą radą – znajdziecie u nas wysokiej jakości sprzęty i akcesoria zamienne, oraz niejeden ciekawy pomysł na prezent.
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *