Wybieramy maszynę do szycia

maszyna-do-szycia-lucznik-izabela-ii-888-m-iext25537962Choć wydaje się, że maszyny do szycia są sprzętami, które już dawno odeszły w zapomnienie, bowiem usługi krawcowej są już niemal na wykończeniu, a wielkie koncerny używają dużych maszyn, które nie mają nic wspólnego z tymi niewielkimi maszynkami stosowanymi przez nasze mamy bądź babcie, okazuje się, że prawda jest nieco inna. Maszyny do szycia to nadal bardzo popularne urządzenia, które kupowane są przez osoby prywatne jak i osoby, które pragną rozpocząć niewielki biznes i oferować usługi w zakresie szycia, tworząc na przykład konkretne produkty.

 

Pytanie brzmi jednak, jak wybrać taką maszynę?
Takie pytanie może zadać sobie dzisiaj każdy, nawet osoba, która zna się na rzeczy, ale niestety czasy sporo się zmieniły, maszyny wydają się nie być już tymi samymi maszynami co jeszcze kilkanaście bądź nawet kilka lat temu, a do tego trzeba liczyć się z faktem, że bywają one nieco bardziej zaawansowane. Laik również nie wie, jak wybrać taki produkt, szczególnie, jeśli ma to być na przykład pomysł na prezent dla bliskiej osoby, która uwielbia szycie. Oto najważniejsze porady…
Wybierając maszynę do szycia zwróć uwagę na:
  • obsługę chwytacza
  • wybór ściegów
  • typ szycia
  • uruchamianie maszyny
  • ilość ściegów
A oprócz tego oczywiście funkcje dodatkowe, takie jak choćby ryglowanie, pozycjonowanie igły, zakańczanie ściegów ozdobnych czy też budowa transportera, a więc ząbków. Nie bez znaczenia jest również szerokość oraz długość ściegów, automatyczny nawlekacz, automatyczne obszywanie dziurek, czcionki wyszywania, wbudowana pamięć kombinacji ściegów czy też regulowany docisk stopki. Jak widać, sprawa nie jest taka prosta jak może się wydawać – im więcej funkcji, tym wyższa cena, dlatego warto zastanowić się bardzo dokładnie przed zakupem przede wszystkim nad tym, w jakim konkretnym celu maszyna ma być stosowana. Właśnie ze względu na cel wybiera się konkretny typ – zawsze jednak musi być to maszyna dobrej jakości.

 

W naszym sklepie znajdziecie nie tylko maszyny wysokiej jakości, ale również i części zamienne do nich, choćby takie jak zużywająca się igła do szycia. Oferujemy wyłącznie produkty wysokiej klasy – serdecznie zapraszamy!
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *