Amica – marka, historia, produkty

Amica jest liderem wśród producentów AGD w Polsce, dlatego warto wiedzieć więcej na temat jej produktów, ale i fascynującej historii. Wielokrotnie nagradzana, wciąż rozwijająca się firma może stanowić inspirację dla przedsiębiorców, ale przede wszystkim jest sprawdzonym dostawcą sprzętów, których potrzebujemy w każdym domu.

Dekady doświadczeń

Tuż po zakończeniu II wojny światowej, w 1945 roku we Wronkach powstaje fabryka, którą 12 lat później opuszcza pierwsza kuchnia wolnostojąca. Od 1960 roku w zakładzie prowadzona jest regularna produkcja kuchenek gazowych, które po 7 latach trafiają także na eksport. Dość powiedzieć, że od 1980 roku sprzęt AGD produkowany we Wronkach jest sprzedawany na rynkach zachodnich.

W 1992 roku powstaje marka Amica i wówczas rozpoczyna się nowa era wronieckiej produkcji. Przez kolejną dekadę spółka akcyjna wchodzi Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, rozszerza asortyment i przejmuje zagraniczne marki. Kolejne lata, aż do współczesności, to pasmo sukcesów przedsiębiorstwa – liczne nagrody, otwieranie zagranicznych oddziałów (w Niemczech i Chinach), budowa nowego magazynu czy wyznaczanie strategicznych działań na lata.

Solidna marka z Polski

W 2012 roku ambasadorką marki, występującą między innymi w reklamach telewizyjnych, została światowej sławy tenisistka Agnieszka Radwańska.

Rozpoznawalność firmy wśród Polaków to w dużej mierze zasługa świadomego sponsoringu sportowego. Klub piłkarski Amica Wronki w latach 1992 – 2006 był jednym z najciekawszych w Polsce – posiadał solidną kadrę, występował w europejskich pucharach, wygrywał krajowe Puchary i Superpuchary. W 2006 roku Amica dokonała fuzji z Lechem Poznań, a prezes spółki – Jacek Rutkowski – jest jednocześnie właścicielem słynnego „Kolejorza”.

Takie nagrody, jak „Red Dot Honourable Mention” za piekarnik Integra Smart czy „IF Design” za linię produktów Amica IN. świadczą o niezwykłym rozwoju nie tylko w skali kraju, ale całego świata.

Gdy w 1945 roku, na wojennych gruzach, powstała fabryka we Wronkach, zapewne mało kto miał prawo przypuszczać, że kilkadziesiąt lat później produkowany tam sprzęt będzie oczywistym wyborem dla milionów Polaków, a produkty zaistnieją także na globalnych rynkach.

Produkty, których warto używać

Jako sklep internetowy, który sprzedaje części zamienne Amica, możemy potwierdzić bardzo wysoką jakość wykonania, a przede wszystkim efektywność, energooszczędność i funkcjonalność poszczególnych produktów z segmentu AGD.

Marka skupia się aktualnie na produkcji i sprzedaży: kuchni wolnostojących, piekarników, płyt, okapów, szuflad grzejnych, lodówek, chłodziarek do wina, zmywarek, pralek, suszarek, kuchenek mikrofalowych, odkurzaczy,             czajników, tosterów, ekspresów do kawy, wyciskarek, blenderów, mikserów, opiekaczy, grillów oraz parowarów.

Poszczególne serie i konkretne produkty znakomicie nadają się do domowego użytku. Sprzęty AGD sygnowane marką Amica posiadają wiele technologicznie zaawansowanych i praktycznych funkcji, są estetyczne i doskonale komponują się z różnymi wizjami kuchni – zarówno minimalistycznymi, jak i bardziej tradycyjnymi czy zabudowanymi.

Z perspektywy polskiego klienta to duża radość, gdy stojąc przed wyborem urządzenia AGD może zadecydować między równie interesującymi produktami globalnych marek oraz tej, która buduje swoją siłę od kilkudziesięciu lat w wielkopolskich Wronkach.

Rate this post

3 odpowiedzi na “Amica – marka, historia, produkty”

  1. Odkurzacz Amica VK 3012 Claris fatalny zwijacz przewodu.Podczas pracy odkurzacza samoczynnie zwija przewód.Trzy razy w ramach gwarancji wymieniono zwijacz, ale problem cały czas pozostaje.Firma teraz proponuje naprawę tylko odpłatną, co jest skandalem.Wiedząc że wypuszcza bubel produkcyjny.Nie można w nieskończoność wymieniać tego samego.Niestety nie polecam wyżej wymienionego produktu.

  2. Witam
    Ostatnio zakupiłam pralkę AMICE TGWT6101WSW. Nigdzie nie mogę znaleźć jaki czas pierze się każdy z programów.Mogę prosić o przesłanie czasów prania każdego z programów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *