Amica Wronki S.A.

Amica Wronki S.A.

Amica Wronki S.A.
64-510 Wronki, ul. Mickiewicza 52

Przedsiębiorstwo powstało w 1945 roku jako zakład państwowy. Produkcja urządzeń AGD rozpoczęta została dopiero w 1957 roku, kiedy to powstała pierwsza kuchenka węglowo-gazowa, a w 1961 roku gazowa. To na tych urządzeniach opierała się produkcja przez całe dziesięciolecia. Znaczna część produkcji była eksportowana. Zmiany przyniósł okres przekształceń ustrojowych i lata tuż po nim. W 1993 roku rozpoczęto produkcję płyt kuchennych a już rok później rozpoczęła się budowa hal pod fabrykę lodówek. Wówczas marka Amica cieszyła się już ogromną popularnością wśród Polaków. Od 1994 roku jest przedsiębiorstwem prywatnym, które w 1997 roku zadebiutowało na giełdzie.
Obecnie firma należy do grupy najsilniejszych graczy na rynku. Ponad połowa produkcji trafia na eksport, co świadczy o popularności marki także za granicą. Amica znana jest m.in. na rynkach europejskich oraz krajów wschodnich. Jej produkty znaleźć można w ponad 40 krajach całego świata. Asortyment obejmuje szerokie port folio produktów zarówno dużego jak i małego AGD. W ofercie są m.in. kuchnie, płyty, piekarniki, lodówki, pralki, okapy, odkurzacze, żelazka, czajniki, tostery, ekspresy do kawy i wiele innych. O popularności i zaufaniu do marki świadczy stale zwiększana produkcja. Przykładowo w ubiegłym roku z taśm zjechał aż milion kuchni. Fabryki Amiki odznaczają się wysoką energooszczędnością. Troska o środowisko przejawia się w widocznym ograniczeniu zużycia wody i energii w fabrykach Amiki, oraz jednoczesnym ograniczeniu produkcji ścieków oraz odpadów. Ale tendencje „eko” widać także w stałym dążeniu do poprawy efektywności energetycznej produkowanych urządzeń. Przez konsumentów Amika traktowana jest jako dobra i solidna marka. Świadczą o tym przede wszystkim rynkowe udziały w sprzedaży poszczególnych urządzeń. Urządzenia odznaczają się innowacyjnością, zaawansowaniem technicznym i wzornictwem na najwyższym światowym poziomie. O dużym zaufaniu, jakim Polacy darzą swoją markę świadczą choćby odznaczenia Marki Godnej Najwyższego Zaufania, przyznawanej przez miesięcznik Reader’s Digest, zkolei w zestawieniu 100 najcenniejszych polskich marek uplasowała się na 48 pozycji. Tylko w 2010 roku przychody firmy osiągnęły poziom 1,3 miliarda.
 

Pytając o część proszę podać dane z tabliczki znamionowej lub karty gwarancyjnej : typ,kod i numer fabryczny.

ZAMKNIJ

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

czytaj dalej