Czy dobry serwer ma sens?

ipbrick_cloud-serverNie każdy zdaje sobie sprawę jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo naszych danych, które to często wraz z określonymi działaniami znajdują się na serwerach. Niekiedy takie informacje są udostępniane, a innym razem zależy nam na ich ochronie i tym, aby nikt postronny, jak również środowisko zwane konkurencją nie miały zarówno wglądu, jak i wpływu na nasze działania. Jeśli prowadzicie firmę, blog bądź po prostu chcecie, aby znajdujące się na komputerze dane były bezpieczne, koniecznie musicie zainwestować w dobre serwery Actina– prezentujemy dlaczego taka inwestycja ma sens…

Aby się zabezpieczyć przygotowano taką alternatywę hostingu, jak serwery HP VPS. Co prawda ich główną zaletą okazują się być wysokie osiągi, ale możemy tu też powiedzieć o skutecznej ochronie danych. Faktem jest, że zapewnić komuś 100 % bezpieczeństwa raczej nie jesteśmy w stanie. Warto jednak powiedzieć o certyfikacie SSL – on to bowiem wiąże się ściśle z serwerami VPS. Tego właśnie typu serwer charakteryzuje się poufnością i integralnością transmisji danych. W przypadku rozwinięcia protokołu SSL mówimy o uwierzytelnieniu serwera, a niekiedy też pojawia się fakt dotyczący także potwierdzeniu tożsamości klienta.
Co prawda skrót ów to po rozwinięciu „Secure Socket Layer”, ale warto wiedzieć, że możemy tu również mówić o rozwinięciu tegoż protokołu, a zatem uwzględniamy tutaj skrót TLS (Transport Layer Security). Być może te pojęcia wprowadzają nas w pewną zawiłość, ale najbardziej konkretnie mówimy tu o szyfrowaniu asymetrycznym i certyfikatach X 509. Wówczas to możemy mówić o ważności i dużym znaczeniu takiego certyfikatu SSL.
Jak znaleźć najlepszy serwer?
Najlepiej poszukać w sieci, sprawdzić opinie, które w tym wypadku mogą dać nam wiele przydatnych informacji. U nas tymczasem zajdziecie Państwo przeróżne części, podzespoły, które mogą przydać Wam się w sytuacji awaryjnej. Należy pamiętaj, że w tej kwestii najbardziej istotna zawsze powinna być jakość i to na nią, nie na cenę należy zwracać szczególną uwagę.

 

Najlepiej jednak, jeśli cena idzie w parze z jakością, a wszystko to znajdziecie właśnie u nas!
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *