Jak dbać o płytę ceramiczną?

plyta-ceramicznaPłyty ceramiczne są nie tylko pięknym dopełnieniem kuchni, ale przede wszystkim są bardzo przydatne w każdym domu z racji funkcjonalności, jaką do niego wnoszą. Jednak z ich piękna oraz funkcjonalności będą nici, jeśli nie będzie się przykładało odpowiedniej wagi do ich czyszczenia i pielęgnacji. Aby jednak robić to w prawidłowy sposób konieczne jest korzystanie z odpowiednich wskazówek w tym temacie i używanie odpowiednich narzędzi i środków, takich jak np. specjalny płyn do czyszczenia płyt ceramicznych.

Wbrew pozorom: to nie jest trudne!

Wiele osób rozważających osadzenie w swojej kuchni takiej płyty ceramicznej powstrzymuje się od tej decyzji bojąc się, że nie będą mieć wystarczającej ilości czasu na ich odpowiednią pielęgnację. To jednak błędne myślenie, bowiem to wcale nie jest trudne. Przede wszystkim należy pamiętać o dwóch podstawowych zasadach:

  • płytę ceramiczną należy czyścić systematycznie – najlepiej po każdym użyciu

  • szybka reakcja na zabrudzenia podczas gotowania ma tu ogromne znaczenie

W ramach codziennej pielęgnacji wcale nie jest to konieczne aby inwestować w profesjonalne akcesoria do płyt ceramicznych. Wystarczy dokładność, systematyczność i wilgotna szmatka. Oczywiście jeśli chcesz możesz zainwestować w specjalne środki czy też akcesoria, ale nie to jest najważniejsze.

Coś kipi?

Im szybciej zareagujesz – tym dla ciebie i dla samej płyty ceramicznej o wiele lepiej. Szczególnie jeśli może dojść do przypalenia. Czyść płytę aż będzie czysta – to jedyny sposób. Jeśli niestety nie zdążyłeś zareagować na czas w odpowiedni sposób będziesz musiał skorzystać ze specjalnego skrobaka, gdyż tylko dzięki niemu będziesz w stanie płytę delikatnie ale skutecznie wyczyścić. W ramach prawidłowej pielęgnacji płyty ceramicznej warto też nadmienić, że jeśli kiedykolwiek w trakcie jej użytkowania staniesz przed koniecznością wymiany jakichkolwiek części – korzystaj tylko i wyłącznie z tych dedykowanych właśnie temu modelowi. Muszą być markowe i sprawdzone, inaczej może to przynieść więcej minusów aniżeli plusów.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *