Jak dbać o zmywarkę?

grant-dishwasher-335670_1280Zmywarki są jednym z najdroższych sprzętów kuchennych. Jak powszechnie wiadomo, są one przydatne w każdym domu bowiem są przeznaczone do czyszczenia naczyń – chyba nikt zbytnio nie przepada za ręcznym czyszczeniem naczyń, prawda? Oczywiście, co nie zmienia faktu, że wszelkie naczynia kuchenne muszą być na bieżąco czyszczone. Tak samo jak i sama zmywarka.

Jeśli pozostanie nietknięta przez płyn do czyszczenia zmywarek to mogą w niej gromadzić się resztki jedzenia, co tym samym sprawi, że zmniejszy się wydajność zmywarki. Jednak nie ma potrzeby rutynowego czyszczenia zmywarki – wystarczą odpowiednie akcesoria do zmywarek.

Oto kilka prostych wskazówek, jak zadbać o swoją zmywarkę i utrzymać ją w czystości.

Przede wszystkim należy z niej regularnie z niego korzystać. Nigdy nie należy uruchamiać swojej zmywarki raz na jakiś czas – jeśli tak jest – to po co się w ogóle ją ma? Regularne używanie zmywarki zapobiega jej zanieczyszczeniu, gdyż nowoczesne modele potrafią oczyszczać się same w sobie, a już szczególnie jeśli zadbasz o to, by wisiał w nich przyjemny pochłaniacz zapachów do zmywarek.

Upewnij się, że wszystkie otwory w zmywarce są otwarte w ten sposób, że istnieje swobodny przepływ wody w rurach natryskowych. Czasami dzieje się tak, że zanieczyszczenia mogą zapychać któryś z otworów. Nawet cząstki żywności mogą przylegać do przewodu natryskowego i to już może utrudniać dojście wody. Można użyć dowolnego spiczastego narzędzia takiego jak ostra igła lub wykałaczka, aby usunąć zanieczyszczenia. Poza tym istnieje wiele innych sposobów, za pomocą których można usunąć zanieczyszczenia na zewnątrz np. można użyć elastycznej szczotki albo specjalnego płynu.

Nie można zapomnieć o tym, by regularnie czyścić tzw martwą przestrzeń zmywarki (jest to miejsce pod dolną częścią jej drzwi), gdzie woda nigdy się nie dostaje. Wystarczy ją raz na jakiś czas przetrzeć wilgotną ściereczką.

A jeśli mimo wszystko zauważysz problem z działaniem zmywarki ze względu na jej zapchania – musisz dokonać jej kompletnego czyszczenia. Nie jest to zbyt przyjemne zadanie, ale na pewno w takim przypadku konieczne.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *