Maska antysmogowa – jak wybrać?

 

Dla pełnej ochrony dróg oddechowych w środowisku, w którym znajdują się niebezpieczne substancje chemiczne lub cząstki zawieszone w powietrzu – czyli w każdym przeciętnym, polskim mieście noszenie odpowiedniej maski antysmogowej zawierającej system filtrów stanie się wkrótce absolutną koniecznością. Jednak oddychanie przez filtr powietrza sprawia, że każda rzecz staje się do wykonania bardziej męcząca i powoduje zmęczenie znacznie szybciej – dlatego tak ważne kest to, by dobrze dobrać dla siebie maski antysmogowe.

Od czego zacząć poszukiwanie?

Decydując się na jedną z najnowszych masek można wiele zyskać, gdyż nowe maski antysmogowe w porównaniu do tradycyjnych wariantów niosą szereg wybitnych korzyści. Pierwszą i najbardziej oczywistą jest to, że w takiej nowoczesnej masce pracownik nie musi ciężko oddychać przez filtr do maski antysmogowej, ale jest w nich zainstalowana pompa powietrza, która napędza powietrze poprzez kompleksowy system filtrów i dostarcza je prosto do maski. Kolejną ważną korzyścią dla osób korzystających z takich masek, jest to że nie są tak ciężkie jak tradycyjne modele, na to również należy zwrócić uwagę przy wyborze. Na rynku istnieje wiele różnych masek i wszystkie spełniają te same podstawowe cechy – mają oczyszczać wdychane powietrza. Jednak przed zainwestowaniem w jeden z tych produktów zawsze trzeba spojrzeć na niuanse, o których to mowa jest powyżej.

W celu uzyskania maksymalnych korzyści z noszenia maski antysmogowej, należy też upewnić się, że jest:

  • prawidłowo założona,
  • działa prawidłowo,
  • została przetestowana,
  • jest odpowiednio konserwowane.

Pompa oczyszczania powietrza powinna być wolna od uszkodzeń, a każdorazowo użytkownik powinien sprawdzić, czy maska oferuje dobre uszczelnienie wokół twarzy, aby mieć pewność, że żaden z tych gazów, przed którymi próbuje się chronić nie jest w stanie przedostać się pod maskę. Natomiast, jeśli którykolwiek element maski będzie wymagał wymiany to należy zgłosić się po części zamienne do maski tylko do autoryzowanych i sprawdzonych źródeł.

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *