Maski antysmogowe – czy warto?

 

Media „trąbią”, ludzie protestują, rząd alarmuje – w Polsce jest coraz większy smog, który niewątpliwie ma ogromny wpływ nie tylko na nasze codzienne samopoczucie, ale też na stan zdrowia – szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy na działanie smogu wystawieni w sposób długoterminowy. Od jakiegoś czasu można było usłyszeć na temat tego, jak bardzo popularna jest w dzisiejszych czasach sprzedaż masek antysmogowych.

Długofalowe skutki zanieczyszczenia powietrza są powodem poważnych chorób, takich jak rak. Silnie zanieczyszczone powietrze w mieście wpływa na nasze zdrowe tkanki płucne tak, że stają się oblepione przez cząstki:

  • smogu,
  • kurzu,
  • wiele innych zanieczyszczeń.

Przez to płuca stają się dużo bardziej podatne na infekcje. Wysoce wrażliwe drogi oddechowe mogą zostać uszkodzone na szereg sposobów przez to zanieczyszczenie środowiska, jeśli nie zainwestuje się w maski antysmogowe. Smog w środowisku zawiera wiele substancji chemicznych. Wiele z tych substancji są wydalane przez pojazdy i odpady przemysłowe. Co więcej, sporo produktów czyszczących używanych w ramach gospodarstw domowych również wydziela takie trujące gazy. Dlatego, jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwość czy zainwestować czy nie w maski antysmogowe, odpowiedź jest jedna: warto!

Dla kogo maski antysmogowe?

Do najbardziej wrażliwej grupy osób narażonych na niebezpieczeństwo uszkodzeń związanych ze smogiem są dzieci, osoby starsze i osoby cierpiące z powodu chorób układu oddechowego. Jednak każdy z nas może dołączyć do grupy trzeciej, jeśli zignorujemy pomoc, jaką noszą ze sobą te urządzenia.

Co zrobić, gdy filtr do maski antysmogowej wymaga wymiany?

Na pewno niemądrą decyzją byłoby go wyrzucić wraz z całą maską i decydować się na zakup nowej, ponieważ takie maski nie są tanie, a filtr można z łatwością wymienić. Jedynie trzeba w odniesieniu do tego nade wszystko pamiętać, by wszelkie części zamienne do masek zawsze pobierać ze sprawdzonego źródło, tylko wtedy możemy mieć pewność co do prawidłowej funkcjonalności maski, po wymianie do niej filtra na oryginalny.

 

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *