Opiekacz do kanapek – jak wybrać?

Wszyscy mamy czasem ochotę na mały kawałek grzanki, rumianej do perfekcji. Równocześnie myślimy o tym, jak dobrze byłoby nie włączać całego piekarnika, by spełnić swoją zachciankę. Dzisiaj jest to możliwe, bo każdy z nas może sobie pozwolić na opiekacz do kanapek. Jego niewielkie rozmiary, wszechstronne zastosowania oraz zalety oszczędzania pieniędzy sprawiają, że jest to opcja, której naprawdę warto się przyjrzeć.

Wygodny rozmiar

Opiekacz do kanapek zwykle można śmiało trzymać na blacie lub można nawet powiesić w szafce, w zależności od ilości miejsca, którą się dysponuje. Są one małe i niezwykle ustawne. Oczywiście, im większy – tym większa cena. Trzeba po prostu ocenić, jakiej wielkości opiekacza nam potrzeb. Standardowe to te na dwie kanapki.

Poza wielkością należy zwrócić uwagę na:

  • cenę
  • markę
  • zasilanie
  • gwarancję
  • design (szczególnie, jeśli chcemy trzymać opiekacz na blacie kuchennym)

Korzyści, które zyskuje się wraz z zakupem opiekacza są oczywiste, a szczególnie są doceniane przez wielu ludzi, którzy mieszkają sami lub w małej rodzinie. Robi się w nich idealne zapiekanki – kanapki dla dwóch osób na raz. Obsługa tego urządzenia jest również bardzo prosta, dlatego taki  opiekacz do kanapek jest preferowany przez wielu ludzi, którzy są zawsze w ruchu. Ponadto droższe urządzenia oferują również zmienne regulacje temperatury, aby upewnić się, że uzyska się idealne grzanki. Możliwe jest też przechowywanie opiekacza w pozycji pionowej, bez obawy, że coś mu się stanie.

Jak dbać o czystość opiekacza

Zasadą numer jeden i właściwie jedyną, jeśli chodzi o utrzymanie opiekacza do kanapek w czystości jest to, by niezmiennie doprowadzać go do porządku po każdym użyciu. Przydać się do tego może doskonale specjalny czyścik do opiekacza. Niemądre jest zostawianie czyszczenia na później, bowiem zaschnięty ser czy inne resztki jedzenia stanowią wtedy prawdziwe wyzwanie, a ich nadmierne szorowanie prowadzi do niszczenia urządzenia.

 

 

Rate this post

Jedna odpowiedź do “Opiekacz do kanapek – jak wybrać?”

  1. Uwielbiam kanapki zapiekane w opiekaczu 🙂 Są przepyszne, jednakże trzeba wybrać dobrej jakości opiekacz 🙂 Wtedy kanapki wychodzą chrupiące 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *