Piekarniki z pirolizą i katalizą

inspiroTrudno wyobrazić sobie dzisiaj kuchnię bez piekarnika. Może i nie jest on używamy codziennie, ale przychodzi czas, kiedy okazuje się niezbędny. Niestety w przypadku takiego urządzenia wiele potraw przyrządza się z dodatkiem dużej ilości tłuszczu, a wówczas osadza się on na płycie i konieczne jest jej solidne przeczyszczenie. Nierzadko całe wnętrze piekarnika musi być poddane takiej czynności. Dlatego też chcieliśmy Państwu przedstawić doskonałe rozwiązanie, jakim jest piekarnik z pirolizą.
Piroliza jest mechanizmem, który powoduje, ze możemy nasz piekarnik rozgrzać do 500 stopni Celsjusza, czego rezultatem jest to, że osiadający się tłuszcz i inne zanieczyszczenia ulegają spaleniu, a w wyniku tego pozostaje po nich jedynie popiół. To zaoszczędzi nam dodatkowego wysiłku i w prosty, szybki sposób uporamy się z zabrudzeniami naszego piekarnika.
W ofercie poza piekarnikami z pirolizą, znajdują się też te z katalizą, która to działa podobnie. Podobnie jednak nie znaczy tak samo i jak zawsze każde rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony. W przypadku katalizy proces czyszczenia, a zatem wypalania tłuszczu i innych zabrudzeń odbywa się przez cały czas podczas działania piekarnika i dzieje się to w takiej temperaturze, jakiej pracuje zwykle piekarnik. Takie wkłady katalityczne trzeba od czasu do czasu wymienić.
Do zalet należą:
·         niski pobór energii elektrycznej
·         brak konieczności ustawiania programu odpowiedzialnego za czyszczenie
W przypadku piekarników z pirolizą mówimy o większym poborze energii i konieczności ustawienia auto-czyszczenia przy pomocy programu, który musimy uruchomić, a proces trwa około 2 godziny.
W tym przypadku na korzyść przemawiają:
·         brak konieczności wymiany wkładów
·         większa dokładność czyszczenia
W naszym sklepie czesciagd.pl można trafić nie tylko na oba typy piekarników, ale również dostępne są części zamienne Polar i części zamienne Zelmer. Jednak i to nie wszystko, gdyż na składzie mamy także piekarniki z czyszczeniem parowym, jak również części zamienne Mastercook. Wspominamy o tym, chcąc zapewnić, że nasza oferta jest niezwykle bogata i każdy znajdzie tutaj dla siebie coś odpowiedniego.

 

Zapraszamy!
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *