Kryteria wyboru pralko-suszarki

pralko-suszarkaPrzy wyborze pralko-suszarki należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie parametry, tak dotyczące prania, jak i suszenia. Przy kupowaniu jakiegokolwiek sprzętu AGD bardzo ważne jest szczegółowe zapoznanie się z produktem. W przypadku pralko-suszarki przede wszystkim należy sprawdzić ładowność bębna.

Mimo, iż mówimy tutaj o jednym bębnie to rozróżnia się dwa typy ładowności:
  • pranie – gdzie ładowność będzie się mieścić w granicy od 5 do 10 kg.
  • suszenie – tu ładowność powinna być o połowę mniejsza, od tej jaką przewidzieliśmy w przypadku prania.
Należy także zwrócić uwagę na wielkość bębna. Musi on być wystarczająco duży, kiedy na przykład mówimy o większej rodzinie (minimum 5-osobowej), albo wtedy kiedy chcemy prać tak duże rzeczy, jak na przykład kołdry.
Bardzo ważna jest tu także klasa efektywności energetycznej, która znajduje się w przedziale od A do G. Warto tu wiedzieć, iż odnosi się ona do ilości zużytego prądu. Istotą jest tu fakt, że jeżeli w domu pracuje jedynie pralka to pobór nie będzie większy niż ma to miejsce w normalnej pralce. Natomiast kiedy pracować będzie zarówno pralka, jak i suszarka zużycie prądu będzie około pięciokrotnie zwiększone. Istotna jest także klasa efektywności prania i wirowania. W przypadku wirowania należy zainteresować się jego prędkością. Przy efektywności prania będziemy przeważnie mówić o klasie A, rzadziej B. Jeśli chodzi o efektywność wirowania to pod uwagę bierze się głównie klasę B i C. Wspomniana prędkość wirowania przy suszeniu powinna wynosić przynajmniej 800 obr/min.
Taką pralko-suszarkę można nabyć w naszym sklepie – czesciagd.pl, ale to nie wszystko, co możemy zaproponować. W naszej ofercie znajdują się też części zamienne Samsung, części zamienne Whirlpool, a także innych marek części zamienne do pralek.
Podsumowując…
Takie połączenia są trafnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku mniejszych powierzchni mieszkaniowych. Cena tego rodzaju hybrydy jest niższa w porównaniu do zakupu dwóch osobnych sprzętów, a do tego dochodzi komfort użytkowania.

 

W razie chęci zakupu bądź potrzeby porady, zapraszamy!
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *