Jak czyścić pralkę

Pralka jest podstawowym elementem wyposażenia domu. Niestety nie wszyscy dbają o nią z równą starannością, co przekłada się na częste awarie i niższą wydajność prania. Dowiedz się, o czym pamiętać, aby jak najdłużej cieszyć się dobrze działającym sprzętem, który gwarantuje czystość i świeżość ubrań.

Pralki Amica i innych producentów wymagają eksploatacji zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji. Takie części jak łożysko, pompa czy grzałka zużywają się szybciej, jeśli użytkownicy zapominają o dobrych praktykach przy regularnym korzystaniu ze sprzętu. Aby uniknąć konieczności zbyt szybkiego oddawania pralki do serwisu lub samodzielnej naprawy, warto pamiętać o kilku praktycznych czynnościach.

Resztki trzeba usuwać

Jedną z podstawowych przyczyn nieprzyjemnego zapachu w bębnie, a także niszczenia części jest brak regularnego oczyszczania pralki z resztek proszku do prania oraz kapsułek. Pranie w niskich temperaturach powoduje, że detergenty nie rozpuszczają się do końca i zalegają w rurach oraz wokół gumowego kołnierza. Z czasem zabrudzenia stają się trudniejsze do usunięcia, a zapach przenika do pranych ubrań. Dlatego po każdym praniu warto ocenić stan wewnątrz urządzenia.

Puste prania i inne domowe sposoby

Choć na rynku nie brakuje specjalnych kapsułek do prania, które wspierają usuwanie szkodliwego kamienia, warto dowiedzieć się, czy w miejscu zamieszkania woda faktycznie posiada wysoką zawartość minerałów. Być może wystarczy ograniczyć się do takich sposobów jak czyszczenie wnętrza pralki octem i sodą. To odkamienia i odkaża poszczególne części.

Warto w regularnych odstępach przeprowadzać tak zwane puste prania. Wystarczy włączyć pralkę na programie gwarantującym jak najwyższą temperaturę wody, np. 90 stopni Celsjusza. Ta gorąca „płukanka”, bez żadnych ubrań w bębnie, dobrze podziała na pralkę – przeczyści ją i zabije bakterie.

Szybka reakcja na awarie

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości części do pralek Amica, takie jak grzałka, szczotki, silnik, pompa, amortyzatory czy łożysko. Nie warto bagatelizować pierwszych objawów awarii urządzenia. Jeśli sprzęt pozostaje pod ochroną gwarancyjną, warto zgłosić awarię i powierzyć naprawę specjalistom. W przypadku urządzeń, które wymagają samodzielnej naprawy, należy rozważyć możliwość skorzystania z pomocy fachowca. Na szczęście dzięki naszemu sklepowi online możesz bez problemów zamówić online niezbędne części zamienne do pralek Amica i innych producentów w bardzo korzystnych cenach.

Często popełniane błędy

Niektóre awarie wynikają z braku regularnej konserwacji, inne są efektem błędnych decyzji. Na przykład zbytnie obciążenie dla bębna może popsuć urządzenie, a wystarczy rozdzielić ubrania na dwa cykle prania. Należy też uważać na drobne ubrania, na przykład delikatne, małe skarpety, które mogą przedostać się do wnętrza pralki i zablokować filtr od środka. Chcąc pozbyć się tak drobnego elementu, który uniemożliwia korzystanie z pralki, trzeba ją rozkręcić. Bieliznę warto prać zatem w specjalnych, siatkowych torbach.

Podsumowując:

  • należy stosować się do wytycznych producentów, np. Amica,
  • nie można zapominać o regularnej konserwacji urządzenia poprzez puste prania oraz czyszczenie detergentami lub octem i sodą,
  • wiele awarii da się usunąć poprzez wymianę części, które zamówisz w naszym sklepie.
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *