Jak dbać o płytę ceramiczną?

stove-338139_1280Kuchnia to serce domu, dlatego pomimo faktu, iż z racji jej praktycznej roli jest narażona na ciągłe zabrudzenia – powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, by dbała w niej możliwie jak najbardziej nienaganna czystość. To przecież miejsce, które musi być niesamowicie higienicznym obszarem naszego domu – to w tym pomieszczeniu przyrządzamy dania, a także niejednokrotnie je spożywamy.
Do najczęściej używanych kuchennych urządzeń z całą pewnością należy płyta grzewcza, która to niezmiennie jest narażona na zabrudzenia. Jeśli jesteś osobą, która postawiła na płytę ceramiczną warto przeczytać ten wpis do końca, gdyż właśnie tutaj znajdą się przydatne wkażdym domu wskazówki dotyczące dbałości o czystość tego typu płyty kuchennej.
A więc zaczynamy!
Jak to zwykle bywa – profilaktyka jest zawsze wskazana. Co to znaczy? Codzienna dbałość o czystość płyty jest najlepszym pomysłem na to, by móc utrzymać ją w świetnym stanie. Jeśli chcemy by płyta ceramiczna, a którą na pewno nie mało zainwestowaliśmy warto zadbać także o odpowiednie akcesoria do płyt ceramicznych, które nie tylko pomagają w bardziej efektywnej pielęgnacji tego urządzenia kuchennego, ale też sprawiają że można to robić szybciej, wygodniej, przyjemniej – po prostu sprawniej.
Co zatem robić?
  • nie dopuszczać do kipienia potraw, a jeśli już się to zdarzy – zabrudzenia pozbywać się na bieżąco, nie czekając aż zaschnie. Niezbędne do tego okaże się odpowiednie mleczko do czyszczenia płyty ceramicznej.
  • należy płytę przecierać codziennie za pomocą delikatnie zwilżonej ściereczki – dzięki czemu będzie służyć dłużej w doskonałym stanie.
  • jeśli dojdzie do zaschnięcia brudu na płycie – można się tego pozbyć tylko i wyłącznie poprzez wykorzystanie specjalnego skrobaka (a propos akcesoriów do płyt ceramicznych). Być może do tej pory nawet nie wiedziałeś o ich istnieniu, ale warto je mieć pod ręką – kosztują kilka złotych, można je dostać w dobrym sklepie ze sprzętem AGD. Taka mała rzecz, a może naprawdę sporo pomóc w codziennej pielęgnacji kuchni.

 

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *