Nowoczesne telewizory – jak wybrać?

theater-399964_1280Telewizory dostępne we współczesnych sklepach z urządzeniami RTV mają bardzo różne specyfikacje sprzętowe oraz zakresy cenowe, więc dokonanie wyboru wyłącznie w oparciu o ulubioną markę lub możliwości finansowe jest dzisiaj praktycznie niemożliwe. Przed udaniem się do sklepu po telewizory lcd lub jakiekolwiek inne telewizory plazmowe, warto jest odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

Oto najważniejsze z nich:
  • czy faktycznie będziemy mieli dostęp do najlepszego sygnału jakości HD od zaufanego dostawcy, by cieszyć się możliwościami telewizora HD, lub co bardziej dzisiaj aktualne – czy kupno telewizora UHD lub 4K nie jest przedwczesne przy faktycznym zerowym wsparciu dla tych technologii u krajowych dostawców sygnału elektronicznego
  • jaki będzie najbardziej adekwatny rozmiar w calach dla salonu lub innego pomieszczenia, do którego planujemy kupić uchwyty do telewizorów i zamontować nowy sprzęt na ścianie – istnieje konkretny wzór matematyczny pozwalający obliczyć, jak daleko powinny znajdować się siedzenia widzów w zależności od wielkości matrycy
  • czy faktycznie potrzebujemy takich funkcji jak możliwość projekcji obrazu trójwymiarowego czy łączność wi-fi, jednak w dzisiejszych czasach nawet najbardziej podstawowy model telewizora obsługuje takie funkcje i niekiedy wystarczy poczekać mniej niż pół roku, aby ceny nowych i atrakcyjnych modeli spadły nawet o jedną czwartą.
Bardzo ważna dla wielu producentów telewizorów oraz ich odbiorców jest estetyka urządzeń elektronicznych. Dzisiaj nawet piloty zdalnego sterowania coraz częściej dołączane są do modelu telewizora w dwóch egzemplarzach – jeden dość podstawowy, drugi natomiast obsługujący głosowe wydawanie poleceń telewizorowi lub sterowanie dotykiem czy ruchami. Nie tylko telewizor, ale dodatki do niego, zaprojektowane są z nowoczesnych materiałów i w wyjątkowo nowoczesnych, przeważnie opływowych liniach.

 

Warto pamiętać, że telewizory HD wykorzystywane do oglądania filmów 3D powinny działać minimalnie w 200Mhz, a optymalnie w 400Mhz – co stanowi parametr wyjątkowo chętnie ukrywany przez producentów i sprzedawców.
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *