Telefon dla seniora

cell-phone-1298944_1280Technologie w dzisiejszych czasach bardzo szybko się zmieniają. Bardzo często nasi rodzice i dziadkowie przestają sobie radzić z nowoczesnymi sprzętami. Najlepszym przykładem może być zwykły telefon komórkowy. Jeszcze na samym początku, kiedy telefony w ogóle się pojawiły, osoby starsze nie miały większych problemów z ich obsługą. Wyświetlacze były monochromatyczne, a przyciski duże.

Zresztą, mało który senior pisał wówczas smsy. Czasy takich telefonów dawno się już jednak zmieniły. Telefon klasyczny odszedł już do lamusa dawno temu. Teraz, kiedy chcemy podpisać nową umowę abonamentową, praktycznie nie ma możliwości kupna klasycznego telefonu kom orkowego. Obecnie rządzą smart fony, które działają całkowicie na dotyk. Wiele starszych osób nie radzi sobie z takimi telefonami i nie potrafią się nimi obsługiwać. Kiedy ich stare telefony przestają działać, zastanawiają się wówczas co zrobić.
Jak wybrać najlepszy telefon dla seniora?
  • Przede wszystkim, należy poprosić obsługę o wskazanie nam modeli, które są najprostsze w obsłudze. Chodzi o to, aby telefon miał jak najmniej opcji dotykowych, a działał po prostu na klawisze.
  • Klawisze powinny być dość duże, aby starsza osoba nie miała problemu z naciśnięciem przycisku na środku. Najlepiej zaś, aby wyświetlacz telefonu był na tyle duży, żeby można było swobodnie odczytać litery.
  • Telefon dla osoby starszej wcale nie musi mieć kolorowego wyświetlacza. Ciężko będzie nam jednak dostać telefon z wyświetlaczem monochromatycznym. Zdecydujmy się więc na wyświetlacz bez opcji dotykowej.
  • Telefon powinien być też dość duży i ciężki. Malutkie telefony nie są poręczne dla osób starszych. Nie wybierajmy jednak telefonów, które wyglądają jak małe tablety.

 

Najlepiej jest wybrać się po telefon razem z naszym seniorem. Powinien on wziąć telefon do ręki i spróbować go obsłużyć. Warto też poświęcić nieco czasu, aby ustawić telefon tak, żeby starsza osoba przez przypadek nie korzystała z Internetu i nie płaciła za to. Można też pomyśleć o instalacji kilku przydatnych aplikacji, które są przydatne w codziennym życiu. Może być to nawet program telewizyjny.
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *