Cieknie

Brudny ciuch bo ledwo co skończył się trening na siłowni wrzucamy ubranie do pralki, ustawiamy ulubiony szybki program i udajemy się na zasłużony odpoczynek. A co to? Dźwięk alarmu i pełno wody w łazience wylewa się wszędzie co się dzieje? A to uszkodził się fartuch pralki. Dzieje się tak ponieważ drzwi zatrzasnęły się na ubraniu i bęben podczas obrotów wytargał ubranie i rozerwał fartuch. Niestety często tak się zdarza że podczas wsadzania do pralki rzeczy nie zwracamy uwagi na to aby zamykając drzwi nie przytrzasnąć prania i podczas obrotów bębna ubranie niszczy fartuch. Fartuch może się przetrzeć gdy np. uszkodzone są łożyska pralki i bęben ociera o kołnierz. Źle wypoziomowana pralka również przyczynia się do uszkodzenia fartucha. Wymiana jest bardziej skomplikowana ale można ją dokonać we własnym zakresie należy pamiętać aby nie uszkodzić nowego fartucha wkładając go na stare miejsce – po otwarciu okna w wardze fartucha znajduje się metalowy (niektóre pralki mają plastikowy) pierścień zazwyczaj jest na sprężynie, mocowany na wkręt lub ząbki zatrzaskowe – należy go delikatnie zdjąć i wywinąć fartuch do środka na brzegach zespołu piorącego również jest opaska zaciskowa tym razem inna najlepiej dostać się od góry pralki i wkrętakiem poluzować śrubkę mocująca opaskę i ściągnąć ją i fartuch, nowy należy założyć dokładnie tak jak stary fartuch skręcić opaskę zaciskową i wyciągnąć fartuch na zewnątrz – teraz trzeba dokładnie założyć wargę fartucha na obramowanie (może to przysporzyć trochę kłopotu ale powinno się bez większych problemów udać) potem założyć opaskę zaciskową.
Następnym problemem jest zatkany odpływ. Obecnie syfony (element łączący wąż pralki z odpływem) zaopatrzone są w sprężynę i kulkę zapobiegającą cofaniu się brudnej wody do pralki czasami ten element za sprawą brudnej wody, włosów, sierści itp. może się zablokować. Trzeba rozebrać syfon wyczyścić sprężynę i powinno pomóc. Należy też co jakiś czas zaglądać do filtra pralki czy aby on również się nie przyblokował – znajduje się on zazwyczaj przy pompce wody i u w większości producentów jest on integralną częścią pompy. Należy go wyjąć i wyczyścić. Następną przyczyną wylewania wody są węże gumowe którymi połączone są wewnętrzne części pralki: zbiornik na detergenty – zespół piorący, zespół piorący – pompa, pompa – odpływ, zespół piorący – hydrostat, kieszeń – zbiornik. Często przecieki zdarzają się między zbiornikiem a hydrostatem – pracujący zespół piorący często przeciera ten wężyk i przez niego wycieka woda, drugim punktem to zazwyczaj połączenie zbiornik pompa ponieważ nie zawsze sprawdzamy kieszenie, czy wrzucamy stanik do pralki, częstym powodem uszkodzenia tego elementu jest wypadnięcie czegoś ostrego np. fiszbiny czy jakiegoś pręta, gwóźdź itp. który dziurawi węża i woda wycieka. Pamiętajmy zawsze sprawdzajmy kieszenie przed wsadzeniem do pralki a drobną garderobę jak np. staniki starajmy się prać w specjalnych workach do tego przeznaczonych
Czasami zdarza się tak że wszystkie rurki nie są uszkodzone i wszystko na pierwszy rzut oka działa poprawnie – najlepiej wtedy puścić wodę do pralki i obserwować skąd wycieka. Pierwsze miejsce skąd może wyciekać woda to pojemnik na detergenty, podczas poboru wody zbyt wysokie ciśnienie powoduje przedostanie się wody po za pojemnik i wyciek na zespół piorący a potem na dno pralki albo gorzej na silnik. Należy uszczelnić pojemnik i zmniejszyć ciśnienie.
Wcześniej wymienione części można zamówić w naszym sklepie internetowym:

I wiele, wiele innych części pod adresem www.czesciagd.pl, chętnie odpowiemy na Wasze pytania skierowane do nas na naszą skrzynkę mailową: [email protected] lub pod telefonem 12 2927501 lub osobiście w siedzibie naszej firmy – nasi konsultanci na pewno pomogą w doborze odpowiedniej części. Pamiętaj aby dzwoniąc do nas mieć przygotowane pełne dane sprzętu – gdzie je znaleźć pod tym adresem są pokazane umiejscowienie tabliczek znamionowych https://czesciagd.pl/jak-sprawdzic-urzadzenie.html to ułatwi nam dobór odpowiedniej części i zaoszczędzi Wasz czas.

4.2/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *