Pralka nie płucze dokładnie

Wyciągasz pranie z pralki zadowolony/a że pięknie wyprane ubranie a po wyschnięciu okazuje się są nacieki na ulubionych koszulach, plamy na czarnych spodniach o co chodzi? Co się dzieje?
Okazuję się że przyczyną tego jest zbyt dużo dodawanych detergentów do prania. W dzisiejszych czasach detergent jest mocno skoncentrowany i wystarczy jego niewielka ilość aby dobrze spełnił swoją rolę. Jeżeli jednak dajesz odpowiednią ilość środków czyszczących sprawdź filtr ponieważ jego zatkanie powoduje że brud nie zostaje prawidłowo usunięty z pralki i osadza się na ubraniach – należy dokładnie wyczyścić filtr pralki. Należy również sprawdzić czy w fartuchu nie zbiera się brudna woda – niektórzy producenci stosują fartuchy bez odpływów i woda zbierająca się w wardze fartucha może być brudna i powoduje zabrudzenie ubrań, należy od czasu do czasu sprawdzić czy nie zbiera się tam woda i przeczyścić. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy nie jest brudna szuflada na detergent powinno się ją od czasu do czasu wyjąć z pralki i przemyć ponieważ nie zawsze wsypana ilość proszku zostaje zabrana do pralki a część która zostaje zabrana może przykleić się do szuflady powodując jego powolne wypłukiwanie podczas nabierania wody.
Jeżeli nadal pozostają plamy i przebarwienia po detergencie trzeba sprawdzić ile wody jest pobierane przez pralkę, może zdarzyć się tak że uszkodzony presostat (hydrostat) – element odpowiedzialny za ilość wody pobieranej przez urządzenie jest uszkodzony i należy go wymienić, aby go wymienić należy zdjąć pokrywę pralki (mówimy tu o pralce ładowanej od frontu) zazwyczaj presostat jest z boku pralki i podłączony jest do niego wężyk który reguluje jego pracę. Hydrostaty zakupisz w naszym sklepie internetowym pod tym adresem: https://czesciagd.pl/czesci-zamienne-do-pralek-rozni-producenci/hydrostaty/

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *