Zaufaj nam. Mamy ponad 25 lat doświadczenia i tysiące zadowolonych klientów.

Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedniej części skontaktuj się z nami

Przełączniki funkcji piekarnika Amica

Wybierz producenta z listy
Przełączniki funkcji piekarnika Amica

PRZEŁĄCZNIKI FUNKCJI PIEKARNIKA 

 

Czy twój piekarnik nie działa ? Czy pomimo ustawionego zegara elektronicznego nie możesz korzystać z piekarnika ? 

Przyczyną może być właśnie łącznik krzywkowy.

 

Znane również pod nazwami takimi jak Łącznik krzywkowy lub selektor wyboru pracy piekarnika.

Po mimo tego , że w wielu piekarnikach elektryczny zamontowane są również zegary elektroniczne to właśnie przełączniki funkcyjne są sercem tych urządzeń. Selektory wyboru pracy sterują wszystkimi elementami w naszym sprzęcie. Element ten jest odpowiedzialny za włączanie takich funkcji jak konkretna grzałka jak i wspólna konfiguracja różnych grzałek, napęd termoobiegu , rożna , chłodzenie oraz oświetlenie.

Przy doborze konkretnego przełącznika należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Łączniki krzywkowe są czasami wielokrotnie modyfikowane przez producentów. Po modyfikacji na pierwszy rzut oka mogą wyglądać zupełnie inaczej niż ten który został fabrycznie zamontowany w naszym piekarniku. Dlatego pomoc naszych konsultantów może być niezbędna w doborze odpowiedniego elementu. Staramy się również wskazywać w opisach do jakich konkretnie urządzeń są stosowane.

Zalecamy nie wypinać przełącznika z wiązki , za nim nie mamy nowego elementu ponieważ wpięta jest do niego cała wiązka elektryczna kuchni. Najlepszą metodą jest przepinanie przewodów ze starego do nowego przełącznika. Niestety nie zawsze w te same miejsca. Czasami po modyfikacji przełącznika konkretne przewody wpinamy w inne miejsca. Na szczęście pomaga nam w tym numeracja wszystkich gniazd w przełącznikach. Po mimo zmiany miejsca podłączenia na przełączniku numeracja wędruje za gniazdem które zostało przeniesione ,dzięki czemu wiemy jak podłączyć poszczególne elementy.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do skorzystania z naszego wsparcia technicznego za pośrednictwem telefonu, maila lub live-chata.

Pytając o część proszę podać dane z tabliczki znamionowej lub karty gwarancyjnej : typ,kod i numer fabryczny.

ZAMKNIJ

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

czytaj dalej