Zaufaj nam. Mamy ponad 25 lat doświadczenia i tysiące zadowolonych klientów.

Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedniej części skontaktuj się z nami

Dawkowniki energii Amica

Wybierz producenta z listy
Dawkowniki energii Amica

DAWKOWNKI ENERGII 

 

Nie działa jedno z pól grzejnych w twoim urządzeniu ? Przyczyna może być uszkodzony dawkownik .

 

Potocznie nazywane regulatorami lub wyłącznikami .Odpowiedzialne są za sterowanie płytkami grzejnymi w elektrycznych płytach ceramicznych.

 

W urządzeniach firmy Amica Wronki stosowane jest kilka typów dawkowników.

 

Pierwsza bardzo ważna cecha przy doborze odpowiedniej części to zakres pracy regulatora.Rozróżniamy dawkowniki jedno , dwu oraz trzy obwodowe (zakresowe).Dobieramy je do pola grzewczego którym mają sterować. Pola pojedyncze , podwójne (tzw. pole w polu),pole eliptyczne(tzw. gęsiarka) oraz pola potrójne.

 

Druga bardzo ważna cech to sposób mocowania .Dawkowniki energii montowane są na dwa sposoby. Nakrętka centralnie umiejscowiona na nagwintowanej osi regulatora lub dwa wkręty umiejscowione po obu stronach osi. 

 

Firma EGO , która produkuje między innymi dawkowniki do urządzeń Amiki również z czasem modyfikuje swoje produkty. Czasami różnią się nieco budową lub kolorem od tego co mamy zamontowane fabrycznie w urządzeniu.    W samym działaniu nie ma to żadnego znaczenia a sam montaż jest prosty ze względu na opisy na regulatorach.

 

 

W razie problemów z dobraniem odpowiedniego elementu zapraszamy do kontaktu. Nasi konsultanci pomogą w wyburzę odpowiedniej części.

 

 

 

Pytając o część proszę podać dane z tabliczki znamionowej lub karty gwarancyjnej : typ,kod i numer fabryczny.

ZAMKNIJ

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i wykorzystanie tej technologii.

czytaj dalej